سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۴/اسفند/۱۳۹۱ - ۱۶:۴۵  ,  شناسه خبر: ۱۱۱۰۹

سفیر افلاک:امام جمعه بروجرد گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه همگان است كه طبق آیات قرآن منابع طبیعی از انفال و مربوط به بیت المال هستند.

حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه همگان است

حجت الاسلام والمسلمین 'حسن ترابی' روز دوشنبه در دیدار كاركنان منابع طبیعی بروجرد افزود: تجاوز به مراتع و جنگلها و بهره برداری بی رویه از آنان یكی از منكرات است.

وی با بیان اینكه از جمله بهترین معروفات درخت كاری است كه دین مبین اسلام به آن سفارش زیادی كرده است ، اضافه كرد: متاسفانه در كشور ما منابع طبیعی و ملی مورد بی مهری واقع شده اند.

امام جمعه بروجرد همچنین گفت: منابع طبیعی طی سالهای متمادی مورد تصرف افراد سود جو قرار گرفته و دستگاههای مربوطه نیز به این امر بی توجهی می كنند.

حجت الاسلام ترابی افزود: باید به حفظ و حراست منابع طبیعی حساس بود و با احیا منابع طبیعی و ملی به نسلهای فعلی و آینده خدمت كنیم.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد نیز گفت: روند توسعه منابع طبیعی باید ادامه دار باشد و هیچ گاه متوقف نشود.

' مهدی پازوكی' افزود: تحقیق و پژوهش در حوزه منابع طبیعی و كنار گذاشتن شیوه های سنتی در این حوزه می تواند به احیای منابع طبیعی كمك كند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری بروجرد نیز گفت: در راستای حفظ و حراست از مراتع سه هزار هكتار از مراتع شهرستان قرق شده اند.

' احسان لطفی' افزود: همچنین در ادامه حفظ و حراست از مراتع چهار هزارو 250 هكتار از مراتع تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی افزود: توسعه فضای سبز 50 هكتار، اجرای طرح زراعت چوب 10 هكتار، نظارت بر اجرای طرح طوبی و خلع ید از 11 فقره به مساحت 60 هكتار و نظارت بر نگهداری ذخیره گاه جنگلی آقبلاق به مساحت 54 هكتار از عملكرد این اداره می باشد.

در ادامه جلسه بحث و بررسی برای حفظ و حراست بهتر از مراتع و منابع ملی و طبیعی شهرستان صورت گرفت.

15تا 21 اسفند هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید