سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۶/اسفند/۱۳۹۱ - ۱۱:۳۶  ,  شناسه خبر: ۱۱۱۹۵
اختصاصی/ نماینده مردم ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی:

سفیر افلاک: نماینده مردم ازنا و درود گفت: طبق آمار رسمی اعلام شده نرخ بیکاری در لرستان20.6است ولرستان از نظر محرومیت در رتبه نخست کشور قرار دارد.

رئیس جمهور مسئول محرومیت لرستان است

به گزارش خبرنگار سفیر افلاک قائد رحمت نماینده مردم ازنا  و دورود در سخنرانی خود در روز 15 اسفند گفت:طبق آمار رسمی نرخ بیکاری در لرستان 20.6 است .ولرستان از نظر محرومیت در رتبه نخست کشور قرار دارد .

وی علت اصلی این محرومیت را کم توجهی مسئولین اجرایی به  استان دانست و افزود: عامل اصلی محرومیت در لرستان کم توجهی  مسئولین اجرایی کشور ,اعم از ریاست جمهوری ,معاون اول ریاست جمهوری وسایر وزرای ذی ربط است.

وی ادامه داد: دولت  با شعار مهرورزی وفقر زدایی به صحنه عمل وارد شده است.که در برخی زمینه ها همچون انرژی هسته ای رشد وبالندگی را به ارمغان آورد.اما سهم وحق منطقه محروم لرستان چه زمانی بررسی می شود؟.

نماینده مردم ازنا و درود با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری و طلاق در استان زیاد است وافزود:  بارها در مجلس ونیز به رئیس جمهور تذکر داده شده است  چه زمانی به وضعیت لرستان رسیدگی خواهد شد. مردم این استان در سخت ترین شرایط زندگی می کنند ونرخ بیکاری وطلاق و....در این استان روند صعودی دارد و  کسی توجه نمی کند.

قائد رحمت در خصوص وضعیت کارخانه های شهرستان ازنا نیز گفت:کارخانه  فروآلیاژ شهرستان ازنا باید توسعه پیدا می کرد اما در حال حاضر به تعدیل نیرو مشغول است واین سبب افزایش بیکاری در این شهرستان شده است..کارخانه داروسازی نیز به با وجود تلاش های فراوان فقط فاز اول آن راه اندازی شده وآماده بهره وری است در حالی که باید عملکرد اجرایی این کارخانه خیلی بهتر ازاین انجام می شد.اما با بد قولی های مسئولین فقط همین فاز به بهره وری رسید.

به گفته وی:در کارخانه فولاد ازنا  نیزمشکلات فراوانی وجود دارد  واگر همین روند ادامه داشته باشد به ناچار کارخانه فولاد واگذار می گردد.

وی با اشاره به مشکلات گمرک و منطقه ویژه اقتصادی ازنا نیز گفت: در زمینه گمرک ومنطقه ویژه اقتصادی شهرستان ازنا با مشکلات زیادی روبه رو است و ما از مسئولین می پرسیم چرا منطقه ویژه اقتصادی ازنا افتتاح نمی شود؟ و کسی هم پاسخگو نیست؟

قائد رحمت در پایان گفت: برخی مصوبات دیگر این شهرستان که تصویب شده است در حال خاک خوردن است و بعضی از عالمان که خود را از علما می دانند  می گویند  این مصوبات اشتباه است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید