سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۷/اسفند/۱۳۹۱ - ۰۸:۵۵  ,  شناسه خبر: ۱۱۲۳۱
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان:

سفیر افلاک:مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: طبق پیگیری‌های انجام شده جریمه شکار برخی از حیات وحش استان لرستان به خصوص سمندر لرستانی تا 200 هزار تومان افزایش یافته است.

جریمه شکار سمندر لرستانی 200 هزار تومان افزایش یافت

سفیر افلاک محمد حسین بازگیر ظهر امروز در جلسه کارگروه منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: ما با نشستن در اداره نمی‌توانیم از جنگل‌ها و مراتع استان لرستان حفاظت کنیم.

وی با بیان اینکه باید پاسگاه‌های محیط زیستی در سطح عرصه‌های جنگل‌ها و مراتع لرستان فعال شوند، خاطرنشان کرد: باید ترک اداره‌نشینی کنیم تا بتوانیم ارتقای سطح حفاظت از جنگل‌ها و مراتع را داشته باشیم.

بازگیر ضمن گلایه از اداره منابع طبیعی و صنعت و معدن لرستان گفت: سه سال است به دنبال این هستیم منطقه 18500 هکتاری هشتاد پهلو لرستان جزو مناطق حفاظت شده قرار گیرد، اما متاسفانه به علت کم‌کاری این دو دستگاه هنوز نتوانسته‌ایم به نتیجه برسیم.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی باید دست به دست هم بدهند و از مناطق جنگلی و مراتع استان لرستان حفاظت کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه تمام ادارات وظیفه دارند بخشی از بودجه ملی خود را در اختیار منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست قرار دهند.

وی در خصوص بحث پایین بودن جریمه‌های وحوش لرستان گفت: به علت پایین بودن این جریمه‌ها قاچاقچیان به راحتی گونه‌های نادر لرستانی را به سایر استان‌ها و سطح کشور می‌فروختند، اما امروز با پیگیری‌های صورت گرفته جریمه‌ها را بالا برده‌ایم.

بازگیر گفت: شکار هر قطعه سمندر لرستانی 200 هزار تومان جریمه آن است.

بازگیر تصریح کرد: شکار جریمه‌های سنجاب 350 هزار تومان، تل و بز 1800 هزار تومان و خرس قهوه‌ای به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید