سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۶/فروردین/۱۳۹۲ - ۱۶:۲۵  ,  شناسه خبر: ۱۱۷۵۰
آشنا

سفیر افلاک:بهترین چیزی که در مورد یک هوای عالی می توان گفت این است که این هوا روز بسیار خوبی برای گردش فراهم می کند. رسم دیرینه ای وجود دارد که بر طبق آن ، بارفتن به گردش با خانواده یا دوستان نزدیک می توانید منتظر اتفاقات جالبی باشید که هر کس انتظارش را می کشد.

برنامه ریزی برای یک گردش دلچسب و سالم

اما دقیقا به گردشی بروید که با برنامه ریزی و آمادگی، سلامت خود و خانواده خود را تضمین کرده و گردشی کاملا بی خطر و سالم باشد.
گردش و پیک نیک اصلا مشابه آماده شدن برای یک نهار یا شام نیستند. اما وقتی موقعیت انجام آن پیش می آید، می توانید هر دفعه تجربه گردش جالبی را داشته باشید. 

در ابتدا برای بسته بندی آنچه می خواهید بخورید برنامه ریزی کنید. این امر شاید با افرادی که همراه شما به گردش می آیند تعیین شود. اگر افراد خانواه شما همراهتان هستند، برای خوردن آنچه آنها لذت می برند برنامه ریزی نمائید. ولی اگر گردش شما قرار ملاقات دوستانه ای بین شما و شخص مورد علاقه شما باشد، غذای انتخابی شما بسیار متنوع خواهد بود.

تمامی گردش ها به این دلیل هستند که مفید باشند. احتیاجی به گفتن نیست که باید از غذاهای شلوغ پلوغ و در هم اجتناب گردد. غذاهایی که با دست خورده می شوند بهترین انتخاب هستند. به این فکر باشید که غذاها را چگونه بسته بندی کنید و سبد مورد نیاز شما به چه اندازه است. بهترین راه در مورد فکر کردن به غذاهایی که همراه خود می برید این است که در مورد نوع غذا، پیش غذا و دسر تصمیم گیری نمائید. هنگامی که تصمیم قطعی را در مورد این وعده های غذائی گرفتید، از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید و قسمت های غذایی مهم آنها را کنترل کنید. در مورد پیش غذا ها می توانید از میوه های تازه و یا کلوچه هایی استفاده کنید که حاوی پنیرو یا قطعات ورقه شده گوشت باشد.

سفر پیک نیکی

در گردش ها اصولا هنگام ناهار و نزدیک ظهر محل نشستن عوض می شود. اطمینان حاصل کنید که از افرادی که منتظر گذراندن اوقات خود به بهترین نحو هستند، دستورات غذائیشان را گرفته اید تا به هر کس ساندویچ مخصوص خودش را بدهید.

می توانید اجزاء ساندویچ را با هم مخلوط کرده و در یک ظرف جلوی همه بگذارید. موادی مانند نان، گوجه فرنگی، کاهو ، گوشت ورقه شده پنیر و ادویه ها. تکه گوشت های نازک را انتخاب کرده و از پنیر کم چرب برای ساندویچ خود استفاده کنید. از ماست کم چرب می توانید به عنوان دسر استفاده نمائید. چرا که با ترکیب با میوه های تازه می تواند به ظرف دسر مورد علاقه شما در گردش تبدیل شود.

اگر برای پختن غذا در محوطه گردش برنامه ریزی کرده اید، مطمئن شوید که به اندازه کافی هات داگ و یا همبرگر برای همه برداشته اید. کنترل سهم هر کس خودش یک کلید است. اگر کسی خواهان سهم بیشتری است به او یاد آوری کنید که بعد از تقسیم پیش غذا و دسر میتواند سهم بیشتری داشته باشد. به بچه های کوچکتر به اندازه کافی میوه های تازه بدهید تا جایگزین شکلات های قندی، طمع دهنده های مصنوعی و یا شیرینی های میوه ای باشد.

مهمترین اشتباهی که مردم در اغلب گردش ها مرتکب می شوند این است که اغلب بدون برنامه ریزی عمل می کنند . حتی اگر تصمیم خود را گرفته اید که چه غذائی همراه خود ببرید، نوع بسته بندی آنها هم مهم است. تا به حال چند بار در گردش سبد غذای خود را خالی کرده اید تا بتوانید مواد غذایی مورد نیاز خود را پیدا کنید؟

آسانترین راه برای بسته بندی مواد مورد نیاز یک گردش این است که دسر را در ته ظرف نگه دارید ( جائی که می تواند خنک بماند ) اشیاء مورد نیاز در وسط ، پیش غذا ها در بالای سبد ، ظروف پلاستیکی و دستمال سفره نیز در بالای همه اینها قرار داده شود.

می توانید آب را جایگزین نوشابه و یا آب میوه های شیرین نمائید. در صورت لزوم می توانید از آب های طعم داده شده استفاده نمائید.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید