سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۷/اردیبهشت/۱۳۹۲ - ۱۳:۳۴  ,  شناسه خبر: ۱۲۷۴۰
اختصاصی/عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با سفیرافلاک:

سفیرافلاک: نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث های در بین اصولگرایان صورت گرفته است که بعد از 15 اردیبهشت طبق نظرسنجی داخلی، عده ای به خاطر مصلحت نظام کنار بکشند.

نظر سنجی داخلی اصولگرایان مجلس، برای تعیین کاندیدای نهایی این جریان

حجت اله خدایی سوری نماینده مردم سلسله و دلفان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک گفت:فضای انتخابات در ایران نسبت به کل دنیا فضای بازی است و اختصاص به حزب و گروه خاصی ندارد؛    همه به خصوص نخبگان می توانند شرکت کنند.

وی افزود: اگر کسانی توانایی شرکت در انتخابات و کاندیدا شدن را دارند پیش از شرکت طبق گفته مقام معظم رهبری برای خود محاسبه کنند که می توانند وارد عرصه مدیریت اجرایی شوند یا نه.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به مسئولیت ریاست جمهوری افزود: فضای ریاست جمهوری مانند نگهداری استانداری، فرمانداری نیست بلکه مسئولیت اجرایی سنگینی است به همین دلیل کسی که می خواهد کاندیدا شود قبل از آن محاسبه کند و کشور را به زحمت نیندازد.این سرفصل جدیدی است که توسط مقام معظم رهبری عنوان شد.

خدایی سوری ادامه داد: تنوع درانتخابات درست است باعث شور و شوق انتخابات می شود اما باید کشور متحمل زحماتی نشود و کاندیداها به صحبت های مقام معظم رهبری گوش دهند.

نماینده مردم سلسله و دلفان با تاکید بر اینکه تشخیص صلاحیت ها فقط بر عهده شورای نگهبان است اظهار داشت: در قانون اساسی تایید صلاحیت کاندیداها بر عهده شورای نگهبان است و کاندیداها هم که داعیه ریاست جمهوری دارند فقط توسط شورای نگهبان تایید یا رد صلاحیت خواهند شد.

وی در خصوص کنار کشیدن برخی از کاندیداها نیز گفت: در بین اصولگرایان بحث های صورت گرفته است که بعد از 15 اردیبهشت طبق نظرسنجی داخلی عده ای به خاطر مصلحت نظام کنار بکشند.

خدایی سوری با رد خبر برخی ادعاها در خصوص تغییر در زمان انتخابات گفت: صحبت های پیش و پا افتاده در خصوص عقب یا جلو افتادن زمان انتخابات می شود که واقعیت ندارد و با تاکید رهبری انتخابات در زمان خود برگزار خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه سازو کار نظام انتخاباتی در کشور مستحکم است تاکید کرد: کشور سازو کار انتخاباتی خوبی دارد و طبق قانون تفسیر شده است. پیش بینی های لازم در آن شده است و جای نگرانی در خصوص برگزاری انتخابات وجود ندارد.

خبرنگار:فرزانه صادقی فرد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید