سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۶/مرداد/۱۳۹۲ - ۱۰:۱۸  ,  شناسه خبر: ۱۶۳۲۳
اختصاصی/امام جمعه شهرستان سلسله:

سفیرافلاک: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

جهیزیه تجملاتی بدعت دوران ماست

نماز جمعه ی این هفته شهرستان سلسله با حضور مسئولین و مردم شهیدپرور این شهرستان در مصلای امام سجاد(ع) برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار سفیرافلاک در این مراسم عبادی-سیاسی حجت الاسلام موسوی، امام جمعه شهرستان الشتر با انتقاد از سبکهای زندگی تجملاتی، آنرا باعث بسیاری از مشکلات عنوان و تصریح کرد: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

وی در ادامه با انتقاد از سختگیری های بی مورد در ازدواج جوانان تأکید کرد: نباید در ازدواج جوانان سختگیری کرد و باید با کنار گذاشتن تکلف و مطابق کردن سبک زندگی خود بر پایه اسلام و توصیه ائمه معصومین(ع)، زندگی اسلامی را ترویج کرد.

امام جمعه سلسله با قیاس برخی بدعتها در زندگی با دوران پیش از اسلام گفت: بسیاری از خانواده ها نگران تهیه جهیزیه دخترانشان هستند؛ عصر جاهلیت عصری بود که بدعتها بر سنت ها چیرگی داشت.

وی ادامه داد: بدعت جهیزیه تجملاتی فخر فروختن یک روزه از کجا آمده است؟ چه کسی فردا باید پاسخ اینها را بدهد؟ آن کسی که در ترویج این بدعت و تأثیر دیر شدن ازدواج جوانان دخالت داشته است هر گناهی که به این خاطر در جامعه اتفاق بیفتد، او هم در این گناه شریک است.

حجت الاسلام موسوی در خطبه ی دوم با گرامی داشتن سالروز آزادی اسرای دربند عراق در 8 سال جنگ تحمیلی گفت: آزادگان سرافراز 8 سال دفاع مقدس از افتخارات نظام اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کرد افزود: حتی در کشورهای غربی که فرهنگی به نام ایثارگری و جهاد و شهادت وجود ندارد با ساختن نمادهایی از پیشکسوتان و کشته های جنگ های کشورشان تجلیل می کنند و در کشور ما که بر پایه ی اسلام و قرآن شکل گرفته است، تجلیل و گرامی داشتن شهیدان و اسرای جنگ حق علیه باطل یک وظیف است.

حجت الاسلام موسوی در ادامه از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به خاطر پوشش کامل خبری بررسی صلاحیت وزرای پینهادی دولت یازدهم تأکید کرد: باید از صدا و سیما به خاطر پوشش خبری این رویداد مهم تشکر کرد و هم از جناب آقای دکتر روحانی که در همان ابتدای کار فرصت را از دست نداد و وزرا را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که در مجلس عده ای بعنوان موافق و یا مخالف صحبت کنند و پذیرفتن مسئولیت در نظام اسلامی، پذیرفتن بار امانت است و البته باید این دغدغه ها وجود داشته باشد و باید این مسئولیت را به کسی که توانائی دارد سپرده شود.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید