سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۹/شهریور/۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶  ,  شناسه خبر: ۱۷۰۹۴
در مصاحبه با سي ان ان؛

سفیرافلاک:باراک اوباما در مصاحبه با سي ان ان ضمن استقبال از پيشنهاد روسيه به سوريه براي قرار دادن کنترل تسليحات شيميايي اش در اختيار جامعه جهاني، تاکيد کرد اين تصميم در صورت واقعي بودن مي تواند از حمله نظامي به سوريه جلوگيري کند.

اوباما: اگر سلاح هاي شيميايي سوريه طبق پيشنهاد روسيه تحت نظر باشد، حمله نظامي "کلأ" منتفي مي شود

به گزارش سفیرافلاک به نقل از شبکه تلويزيوني سي ان ان، ولف بليتزر مجري سي ان ان پس از مصاحبه با باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا، گفت: يک پيشنهاد جديد با اين هدف که از حمله نظامي آمريکا به سوريه جلوگيري شود، به نظر مي رسد مورد توجه جدي قرار گرفته است. روسيه از بشار اسد رئيس جمهور سوريه درخواست کرده است که کنترل زرادخانه هاي تسليحات شيميايي خود را در اختيار جامعه جهاني قرار دهد.اين پيشنهاد را جان کري وزير خارجه اوباما به روس ها داده است و روسيه آن را به سوريه منتقل کرده است. گفتگو در آستانه سخنراني اوباما خطاب به مردم آمريکا و احتمال مخالفت کنگره آمريکا با تصميم اوباما براي حمله نظامي به سوريه انجام شده است.
 
باراک اوباما درباره اينکه اينکه اين پيشنهاد مي تواند از حمله آمريکا به سوريه جلوگيري کند، گفت: ممکن است، اگر واقعي باشد. اقدامي که روسيه و سوريه براي تسليحات شيميايي انجام داده اند را ما سال ها پيش مطرح کرده ايم. زيرا اين تسليحات شيميايي تهديدي جدي براي همه جهان و آمريکا  ايجاد کرده است. به همين  دليل نود و هشت درصد انسان ها مي گويند که ما از اين تسليحات استفاده نمي کنيم. اين تصميم از نظاميان ما و کودکان ما همانند کودکاني که ما در آن تصاوير ويدئويي در سوريه، ديديم، محافظت مي کند. بنا بر اين قطعا اين رويدادي مثبت است.
 
باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا گفت: ما هميشه در يازدهم سپتامبر در حالت هشدار قرار مي گيريم و همين روش را حفظ خواهيم کرد. ما در دهه گذشته ديديم که به خاطر قهرماني نظاميان ما و فداکاري آنها و خانواده آنها آمريکا همانند قبل از نهم سپتامبر در امنيت قرار دارد.اما ما با تهديدات روبر هستيم به خصوص در خارج از کشور و ما همچنان در داخل با خطر روبرو هستيم مثل آنچه که در بمبگذاري در ماراتن بوستون ديديم. بنا بر اين ما بايد در حالت هشدار باشيم مگر نه نمي توانيم در برابر هر تهديد صد درصد ايمن باشيم. براي اينکه مطمئن باشيم که اين تهديدها واقعي است، ما بايد آماده باشيم، اما نبايد به گونه اي واکنش نشان دهيم  که ارزش ها و عقايد خود را مورد مصالحه قرار دهيم .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید