سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۸/مهر/۱۳۹۲ - ۰۷:۵۵  ,  شناسه خبر: ۱۷۹۷۱

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه اختلاف سلایق وجود دارد اما نه برای فتنه‌گران گفت: توقع بازگشت فتنه‌گران، توقع باطلی است.

واکنش آملی لاریجانی به بازگشت فتنه‌گران

به گزارش سفیرافلاک به نقل از ایسنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بحمدالله با انتخابات اخیر فضای خوبی باز شد و یک حماسه سیاسی اتفاق افتاد و به عقیده من کسی که در این زمینه از همه موثرتر بود، مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: در زمانی برخی می‌خواستند با محدود ساختن، موجبات ناامیدی را فراهم بیاورند، مقام معظم رهبری امر فرمودند که از همه سلایق باشند. حتی در آخرین صحبت‌هایشان فرمودند اگر کسی به نظام اسلامی اعتقاد ندارد برای استحکام ایران عزیز باید به میدان بیاید.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه نفس حضور مردم در انتخابات پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان نظام اسلامی بود، گفت: بحمدالله رییس جمهور ما یک شخص روحانی و مطلع است و امیدواریم که همه مسوولان و قوای کشور دست به دست هم بدهند و مشکلات کشور را حل کنند.

‌آملی‌لاریجانی گفت: در حال حاضر فضا، فضای دوستی و معنویت و فضای ورود مردم به صحنه‌ای است که اقتدار کشور را نشان داده است اما متاسفانه برخی می‌خواهند این فضا را مصادره کنند.

وی ادامه داد: برخی از فتنه‌گران 88 سربرآوردند و می‌خواهند این فضا را مصادره کنند، در حالی که این انتخابات، انتخابات کل مردم بود.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه درست که اختلاف سلایق وجود دارد اما نه برای فتنه‌گران، گفت: در زمانی که این کشور به آرامش نیاز داشت، این افراد هماهنگ با رییس جمهور آمریکا حرف می‌زدند و هماهنگ با او می‌خندیدند. در زمانی که بالاترین هجمه‌ها را به کشور داشتند، مردم را به شورش فرا می‌خواندند و بدترین راه را برای هدف‌شان انتخاب کرده بودند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی توقع دارند که این افراد برگردند که این توقع، توقع باطلی است.

وی افزود: اخیرا ادعا کردند که آزادی برخی زندانیان امنیتی در اثر فشار ناشی از برگزاری انتخابات بوده است که این ادعای غلطی است. زیرا زندانیان امنیتی در طول دو سال اخیر در سه نوبت مشمول عفو مقام معظم رهبری شده‌اند و این مساله جدیدی نبوده است.

وی گفت: عده‌ای منویاتی دارند و ما یقین داریم که این افراد اعتقادی به نظام، ولایت فقیه و منویات مقام معظم رهبری ندارند و عده‌ای می‌گویند اینها باید برگردند در حالی که اینطورها نیست. نظام جمهوری اسلامی حساب و کتاب دارد و این افراد خیال اینکه منافقانه بر سر کار بیایند و مسیر انقلاب را به سمتی که می‌خواهند ببرند را باید به گور ببرند.

رییس قوه قضاییه اظهار کرد: کسانی که معتقد به نظام جمهوری اسلامی هستند باید متعهد شوند و چپ و راست فرقی نمی‌کند بلکه معیار اسلام و نظام جمهوری اسلامی است که در آن ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم همکاری دستگاه‌های قضایی و اجرایی در سراسر کشور گفت: بسیاری از مشکلات ناشی از عدم نظارت است. دستگاه نظارتی باید قانونی عمل کند و نظارت به نفع همه ماست، منتها باید با مدیران اجرایی رفتار دینی داشته باشیم. مثلا لازم نیست یک مدیر اجرایی را به طور وهن‌آمیز به دستگاه قضایی برسانیم.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم حفظ نظام اسلامی گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر آرای مردم است و امام (ره) از همان ابتدای کار می‌دانستند که قوام و دوام این نظام سیاسی بدون اتکا به آرای مردم ممکن نیست.

وی اظهار کرد: اقتدار امروز نظام اسلامی ما قابل مقایسه با اقتدار زمان انقلاب نیست و اینکه امروز این مقدار فشار و تحریم وارد می‌کنند نشان از اهتمامی است که به انقلاب دارند و می‌دانند که این انقلاب راه ملت‌های مسلمان دیگر هم است.

آملی‌لاریجانی با اشاره به اهمیت توجه به احکام الهی گفت: نباید فراموش کنیم که عده‌ای در زمانی به دنبال کمرنگ کردن وجه اسلامی نظام بودند، در حالی که این کار خیانت به نظام و آرمان‌های امام و شهداست.

رییس دستگاه قضایی با تاکید بر اهمیت استقلال و اقتدار نظام گفت: فشارهایی که در این چند سال بر ما وارد شده، از سنخ هزینه دادن برای حفظ استقلال و اقتدار است و این چیزی است که ما را از نظام‌های دیگر متمایز می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک راه نو است و باید از آن دفاع کنیم، گفت: یکی از راه‌های دفاع از این نظام خدمت به مردم است و اینکه مسوولان بدانند که خادم مردم هستند.

آملی‌لاریجانی ادامه داد: ما نباید مسوولیت خود را یک قدرت به حساب بیاوریم، زیرا همان چیزی است که مردم به ما اعطا کرده‌اند و ما آن را باید در راستای خدمت به مردم به کار ببریم.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر مغفول بماند، آرام آرام ضربه می‌خوریم و امروز برخی از مظاهری که قلوب مسلمین را به دست می‌آورد از همین قسم است.

وی ادامه داد: اینها فرزندان خودمان هستند ولی متاسفانه در شبیخون فرهنگی داریم بعضی از استعدادها را از دست می‌دهیم.

رییس قوه قضاییه اظهار کرد: متاسفانه هرکسی که کمترین راهی پیدا کرده با استمداد از کشورهای غربی، ماهواره‌ای را راه انداخته است تا به این کشور هجوم فرهنگی بیاورد و ما باید بدانیم که همه در این راه مسوول هستیم.

مطالب مرتبط:
برچسب ها: لاریجانی فتنه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید