سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۹/آبان/۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷  ,  شناسه خبر: ۱۸۸۴۷
یوسف موگویی در گفتگو با ازناخبر عنوان کرد؛

خزانه دار شورای شهرازنا گفت: عوارض های مالیات بر ارزش افزوده و مالیات آلایندگی کارخانه فروآلیاژ ازنا طبق قوانین برنامه و بودجه توسعه،ماده 123 مصوب سال1378 به این سو تماما به ازنا تعلق نگرفته و شورای شهر تا حصول نتیجه مثمر پیگیری می کند.

عوارض میلیاردی فروآلیاژ ازنا کجا میرود/ سهم مردم ازنا از آلودگی چقدراست

به گزارش سفيرافلاك به نقل از ازناخبر، یوسف موگویی در گفتگو با خبرنگار ازناخبر، با پرده برداری از عملکرد پرداخت مالیاتی کارخانه فروآلیاز مومن آباد مسیر پرداخت و بازگشت عوارض آن را دچار اشکال دانست و اظهار داشت: با تحقیقاتی که اخیرا در میزان درآمد سالانه و مقایسه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی این واحد تولیدی بعمل آمده صریحا روشن است مبلغ پرداختی عوارض های این واحد تولیدی در مقایسه با بازگشت آن از مرکز استان به شهرستان خیلی ناچیز و تقریبا هیچ است.

این عضو شورای شهر با استناد به مفاد قانونی پرداخت مالیاتها در رابطه با واحدهای تولیدی گفت: بر اساس  قانون برنامه بودجه پنج ساله جمهوری اسلامی ایران ماده 123 مربوط به عوارض آلودگی واحدهای تولیدی تبصره 1 ماده 38 قانون مالیات واحدهای آلاینده محیط زیست که استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند مشمول 3درصد پرداخت عوارض از فروش سالانه محصول خود می شوند.

نایب رئیس شورای شهرستان ازنا در تشریح همین قوانین اضافه داشت: مالیات بر ارزش افزوده این واحد تولیدی 4/2 درصد از فروش کل سالانه است که با توجه به نسبت جمعیت به شهرستان مربوطه که واحد تولیدی در آن واقع است باید اختصاص یابد.

موگویی با مورد ارزیابی قرار دان محدوده درآمدی فروآلیاژ با توجه به گفته های پرسنل و مدیران آن اذعان داشت: سالانه 50 هزارتن ماده فروسیلیس به ازای هر تن 4هزارو600 تومان در این واحدصنعتی تولید می شود و حدود 200 میلیاردتومان فروش سالانه داردکه اگر سهم عوارض آلاینده وارزش افزوده را در نظر بگیریم مبلغی بالغ بر8 میلیارد تومان عوارض سالیانه متجاوز می گردد.

وی پرداخت مبلغ عوارض این کارخانه را حق مسلم مردم شهرستان ازنا و مومن آباد دانست و تصریح کرد: طبق قوانین این عوارض ها باید به نسبت جمعیت به شهرداری ها ودهیاری های ذی نفع تعلق گیرد و با توجه به آلودگی ایجاد شده این عوارض حق مردم منطقه ازناومومن آباد می باشد اما متاسفانه از سال 1378که این قانون اجرایی شده است بدرستی مشخص نیست که این عوارض در مرکز استان چگونه هزینه شده است.

خزانه دارشورای شهر در این راستا پاسخگویی مسئولین امر را خواستار شد وگفت: برخلاف مقررات چرا باید این پول به استان برود در شرایطی که حق مردم و شهرستان محروم ازنا می باشد و باز جای پرسش است که چرا این پول به شهرستان باز نمی گردد.

موگویی درخاتمه به عنوان نمایندگان واقعی مردم در شورای شهرستان یادآور شد: حقوق مردم را ازکانال های مختلف پیگیری می کنیم و در این راستا خواستار همیاری مسئولین شهرستان از جمله امام جمعه وفرماندار ازنا هستیم.

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید