سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۰/مرداد/۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰  ,  شناسه خبر: ۴۱۶۷۵
سفیرافلاک گزارش می دهد(2)؛

یکی از معضلاتی که می تواند گریبان هر مدیریت شهری را بگیرد وجود بافت های فرسوده است. طبق آمار وجود یک هزار و 130 هکتار بافت فرسوده در لرستان به گونه ای شده است که 250 هزار لرستانی در مناطقی با بافت فرسوده زندگی کنند.

ساحلی "کرگانه" آسفالت شد/ لزوم تحقق وعده عدالت عمرانی در مناطق محروم

به گزارش سفيرافلاك شهرستان خرم آباد نیز با 257 هکتار بافت فرسوده بعد از شهرستان بروجرد رتبه دوم استان را در بافت های فرسوده دارد.

ساحلی پل "کرگانه" واقع در ورودی شرقی شهرستان خرم آباد، جنب رودخانه یکی از مناطقی است  که ساکنان آن چندین سال است با معضلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

بلاتکلیف ماندن بافت های فرسوده رها شده، نبود امکانات شهری و پایین بودن ایمنی محله به دلیل همجواری با رودخانه تنها بخشی از مشکلات این محله محسوب می شود.

از طرفی موقعیت این منطقه به گونه ای است که در ورودی شهر قرار دارد و بسیاری از مسافرینی که از استان های دیگر مهمان لرستان می شوند به دلیل وجود پارک ها و فضاهای سبز موجود در این ضلع این مکان را برای استراحت انتخاب می کنند که وجود رودخانه و بافت های فرسوده چهره ناخوشایندی را به وجود آورده است.

قبل از ساماندهی

در چند سال گذشته وضعیت این محله بسیار ضعیف تر از وضع موجود بود و بستر رودخانه به محلی برای تجمع زباله های منطقه شده بود که طی چند سال اخیر خوشبختانه رسیدگی به منطقه کرگانه در دستور کار مدیران استانی و شهری قرار گرفته است به طوری که مسئولین از سال گذشته تاکنون با برگزاری جلسات و بازدیدهای مستمر از این منطقه کمر همت را برای بهبود وضعیت این منطقه بستند.

بعد از ساماندهی

تکمیل باند سمت چپ ساحلی کرگانه، جمع آوری دکه های غیرمجاز ونصب سطل های زباله در سال های گذشته اقدامات شایسته ای است که با همت مسئولین استان و شهرستان تاکنون انجام گرفته است.

اما باید گفت درحالی این اقدامات برای ساحلی کرگانه انجام گرفت که همچنان بسیاری از مشکلات این منطقه همچنان پابرجاست اما خوشبختانه در آخرین جلسه ای که در استانداری لرستان در تیرماه سال جاری برای بررسی وضعیت چهار محله محروم شهر خرم آباد برگزار؛ تصمیماتی اتخاذ شد که رسیدگی به وضعیت کرگانه نیز یکی از مصوبات این جلسه به شمار آمد.

نصب تیرهای چراغ برق بتنی توسط شرکت برق، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مهارت‌های زندگی و آموزش خانواده اقدام کنند توسط سازمان بهزیستی، ساماندهی وضعیت رودخانه توسط شرکت آبفا، نصب علائم راهنمایی و رانندگی توسط نیروی انتظامی ، افتتاح پل مازیار تا پایان شهریور ماه، آسفالت باند سمت رات ساحلی، فعال کردن سالن ورزشی محله اسدآبادی در پارک نسترن، احداث سرویس بهداشتی، لایروبی رودخانه شهر و رودخانه کرگانه توسط شهرداری و ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه، ممنوع کردن ساخت و سازهای غیرمجاز، توسط اداره راه و شهرسازی، شهرداری دادستان و دفتر شکایت و بازرسی استانداری وتعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه های شهر توسط شرکت آب منطقه‌ای بخشی از مصوبات این جلسه که در دستور کار مسئولین قرار گرفته است.

خوشبختانه، نصب تیرهای برق بتنی، لایروبی رودخانه و آسفالت باند سمت راست ساحلی طی روزهای گذشته انجام گرفته که این اقدام رضایت مردم این منطقه را به دنبال داشته و انتظار چندین ساله آن ها برای آسفالت این ساحلی تحقق یافته است.

اما انتظار می رود مسئولین استان همچنان رسیدگی به مناطق محروم را در اولویت قرار دهند و مصوبات جلساتی که در خصوص مناطق محروم شهر برگزار می شود، هرچه سریعتر به مرحله اجرا برسانند تا شاهد عدالت عمرانی در سطح شهرستان خرم آباد باشیم.

انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید