سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۶/مهر/۱۳۹۴ - ۰۸:۱۷  ,  شناسه خبر: ۴۳۰۲۸

رئیس اداره دامپزشکی پلدختر گفت:طبق آمار شبکه بهداشت ودرمان شهرستان پلدختر در شش ماهه اول سال جاری 46نفر به بیماری تب مالت مبتلا شدند.

ابتلای 46نفر به بیماری تب مالت در پلدختر

به گزارش سفيرافلاك به نقل از بیان روز،جواد کوشکی رئیس دامپزشکی پلدختر در دیدار پرسنل این اداره  با امام جمعه  که به مناسبت 14مهرماه روز دامپزشک دردفتر امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه ابتلای بیماری تب مالت در پلدختر 50درصد کاهش یافته است افزود:طبق آمار شبکه بهداشت ودرمان شهرستان پلدختر در سال گذشته 89نفر به بیماری تب مالت مبتلا شدند که در شش ماهه اول امسال این میزان به 49نفر مبتلا کاهش یافت .

وی بیان کرد:هر چند دامپزشکی با کمبود نیروی انسانی مواجه است ولی تمام توان و تلاش خود را برای مبارزه با بیماری های مشترک انسان و دام به کار بسته است.

وی تصریح کرد:علی رغم اینکه خود نیروها در معرض ابتلا به بیماری قرار می گیرند ولی این گذشت وفداکاری را انجام می دهند تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در این جلسه با تبریک 14مهر روزملی دامپزشکی و قدردانی از زحمات پرسنل دامپزشکی شهرستان پلدختر افزود:دامپزشکی در قبال سلامت مردم وظیفه سنگینی بر عده دارد.

وی با تاکید بر تقویت نظارت دامپزشکی اظهار داشت:در صورت مشاهده هر گونه تخلفی دامپزشکی موظف نسبت به برخورد قانونی با واحد متخلف اقدام کند و در این زمینه هم مماشات نکند.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه در پلدختر ذبح دام با حضور ناظر شرعی صورت می گیرد ادامه داد:متاسفانه در اذهان عمومی این مسئله وجود دارد که در کشتارگاه ها ذبح دام یا مرغ به صورت شرعی انجام نمی شود که برای رفع این شبهات عامه مردم و مسئولان می توانند از مراحل ذبح بازدید کنند تا این فرهنگ سازی شود و مردم به دنبال کشتار زنده دام یا مرغ نروند.

سوری تاکید کرد:قانون در برخورد با متخلفان باید به صورت یکسان اجرا شود و در آن نباید تبعیض صورت گیرد.

 انتهای پیام/

 

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید