سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۴/مهر/۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸  ,  شناسه خبر: ۴۳۱۳۲

سکته قلبی بیماری شایعی که به هیچ کس رحم ندارد و با فوت هادی نوروزی کاپیتان پرسپولیس این مسئله بیشتر آشکار شد که با ورزش نمی شود از سکته جلوگیری کرد.

سکته قلبی طرح تحول سلامت و نظارت وزارت بهداشت دور زد

به گزارش سفيرافلاكبه نقل ازبیان روز،این روزها مرگ ومیر بر اثر بیماری های قلبی و عروقی در کشور افزایش چشمگیری داشته است بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی ،این بیماری ها به عنوان مهمترین علت مرگ ومیر دردنیا تا سال 2020است.

در روزهای اخیر بیشتر مرگ و میر که در شهرستان پلدختر اتفاق افتاد بحث سکته بود که پیر وجوان را هم نمی شناخت.

جالب این است  که مرگ و میر بر اثر سکته سابقه دیرینه دارد و  در گذشته اگر فردی بر اثر سکته فوت می کرد به تعبیر افراد آن زمان می گفتند  "این فرد یکساتی زدش" یعنی به صورت یک دفعه ای فوت کرده است.

سکته

هر روز در جامعه شنیده می شود که فلانی در حال خواب از دنیا رفت بعد مشخص می شود که بر اثر سکته فوت کرده است.

تا به حال وزارت بهداشت نتوانسته برای درمان این بیماری راهی پیدا کند زیرا در اذهان عمومی این مسئله به شکل دیگری نقش بسته که فردی که سابقه بیماری،چاقی،اعتیاد داشته باشد احتمال سکته ا« زیاد ولی در فوت هادی نوروزی بازیکن پرسپولیس بر اثر سکته قلبی این موضوع بیشتر آشکار شد که سکته ارتباطی با ورزش ندارد و واقعا دلیل این بیماری چیز دیگری است.

جالب است در این میان شایعاتی از تغذیه شنیده می شود که اکثر مردم هم معتقد به این هستند به خاطر تغذیه ناسالم سکته در جامعه رواج پیدا کرده است.

مخلوط كردن مواد غير اصيل با كالاهاي اصلي همواره دغدغه مصرف‌كنندگان بوده در بسياري از كالاها همواره اين شبهه وجود داشته كه مواد اصلي با مواد مشابه كه گاه با كالاي اصلي همجنس بوده و گاه كاملا با آن مغايرت دارند، مخلوط مي‌شوند. 

هادی نوروزی

"مخلوط كردن چاي با ميوه درخت كاج،مخلوط كردن وايتكس براي افزايش ماندگاري شير،آب لیمو از کاه ،قند از گچ،ماست بسته بندی از واکتس وروغن پالم برای نگه داری مواد،پرورش هندوانه با گوگرد،تولید میوه وسبزی جات با سم های مختلف،روغن مایع از طریق روغن پالمو موارد دیگر را می توان بمب سلامتی در کشور دانست ."

آبلیمو

از سوي ديگر خبرهایی از كشف انبارها و مراكز توليد غير قانوني از سوي بازرسان حوزه بازار وحتي پليس هر چند وقت يكبار شنیده می شود که به این موضوعات وشبهه ها دامن می زند.

آیا وزارت بهداشت و سازمان استاندارد به وظایف خود در قبال تامین سلامتی مردم عمل می کنند ،چرا کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در این موضوعات ورود جدی پیدا نمی کند؟چرا وزیر بهداشت اسامی متخلفان آلودگی پالم را در لبنیات اعلام نکرد ؟واقعا چه دست های کثیف و آلوده سازمانی پشت این قضایا هستند که از سلامت مردم را به خطر می اندازند تا به منفعتی برسند.

سکته به بیمار اجازه نمی دهد که بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کند و از مزایای طرح تحول سلامت استفاده کند،آیا در این طرح در قبال پیشگیری ونظارت برنامه ای پیش بینی نشده است؟

باید گفت بیماری خاموش سکته ،طرح تحول سلامت و سیستم نظارتی وزارت بهداشت را به خوبی دور زده و به راحتی فقط به گرفتن جان قربانیان خود را ادامه می دهد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید