سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۳/مهر/۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱  ,  شناسه خبر: ۴۳۱۳۳
رئیس بهداشت محیط بروجرد:

مسئول بهداشت محیط بروجرد گفت: شهروندان برای پخش نذورات خود به جای ظروف یکبار مصرف شیشه ای از یکبارمصرف های کاغذی و سلولزی استفاده کنند.

شهروندان برای پخش نذورات از ظروف یکبارمصرف سلولزی استفاده کنند

به گزارش سفيرافلاك "ذبیح اله بختیاری" در گفت و گو با بازتاب بروجرد افزود: با توجه به این که در ایام محرم پخش نذورات در بین مردم و هیئت های مذهبی افزایش می یابد ،شهروندان نباید مواد غذایی گرم و داغ را در ظروف شیشه ای یکبار مصرف قرار دهند.   

وی اضافه کرد: وقتی مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف ریخته می شود ، می تواند عاملی برای سرطانزایی باشد.  

 بختیاری اظهار داشت: این مواد پلاستیکی وقتی در برابر غذاهایی با دمای بالا قرار می گیرند ، موادی سمی تولید و می تواند عامل ایجاد سرطان در انسانها می شود.   به گفته وی ظروف یکبار مصرف کاغذی و سلولزی بهتری نوع یکبار مصرف هایی هستند که در برابر حرارت مواد غذایی می توانند دوام و مقاومت بیشتری داشته باشند.  

 مسئول بهداشت محیط بروجرد تصریح کرد: بعد از استفاده از ظروف یکبار مصرف برای جمع آوری آنها حتما دقت شود و زباله های پلاستیکی در خیابانها رها نشوند.  

 وی بیان کرد: متاسفانه ظروف یکبار مصرف بیشترین آسیب را به طبیعت می زنند چرا که این ظروف در طبیعت سالها زمان نیاز است تا تجزیه شوند لذا باید شهروندان در هنگام خرید ظروف یکبار مصرف دقت لازم را داشته باشند. 

 انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید