سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۸/مهر/۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷  ,  شناسه خبر: ۴۳۳۲۰

در عزاداری ها  بزرگی وکوچکی هیئت ، نوع مداحی و.... مهم نیست  بلکه مهم  اخلاص وپاکی است و روضه و عزایی مقبول است که  با عشق و پاکی و صداقت همره باشد .

داستانی زیبا از خلوص در عزداری امام حسین (ع)

به گزارش سفيرافلاك  وبه نقل از هیجار ،نزدیک شصت سال پیش مداح معروف وبزرگ تهران یعنی مدیری ایام محرم تمام هیئتهای بزرگ و معروف از او  دعوت می کردند.

یک سال او  متوسل به امام حسین (ع) شد وخواست که آن سال درجایی مداحی کند که مورد توجه ارباب باشدودر جایی روضه بخواند که نزد امام حسین (ع) از همه عزیزتر می باشد.

شب امام حسین (ع) به خوابش آمد وگفت :مدیری من به همه جا وهمه روضه ها نظر دارم . مدیری روی پایش افتاد وازش خواست که بهترین جایی که ارباب به آنجا توجه ویژه دارد را معرفی کند  امام حسین (ع)فرمود : برو فلان آدرس ما توجه بسیار ویژه به آن مجلس داریم.

مدیری از خواب بیدار شدوهرچه فکرکرد به این آدرس هیچ هیئت بزرگ ومعروفی رو نمی شناخت.سریع به آدرس مذکور مراجعه کرد و رسید به درب منزل محقری در کوچه ای درب زد دید پیر زن قد خمیده ای در را باز کردپرسید :مادر اینجا روضه دارید .

پیرزن گفت :بله ولی روضه خوانمان نیامده است.

مدیری گفت :من می تونم روضه بخونم

پیر زن گفت : پس اجازه بدهید همسایه ها رو خبر کنم و داخل اتاقی کوچک ولی مملو از معنویت وصداقت رفت .

مدیری روضه را خواند وقتی روضه اش  تمام شد پیر زن فهمید که مداح خوب و حرفه ای هست گفت :میشه تاآخر دهه بیایی روضه بخوانی .

مدیری گفت : تا هروقت بگی میام  روضه میخونم .

روز آخر که روضه تمام شد وخدا حافظی کردم پیر زن پاکتی به مدیری  داد. مدیری ناراحت شد و گفت: نمی گیرم

پیرزن گفت  :پسرم بگیر من یکسال کلفتی و رخت شویی می کنم تا بتوانم خرج روضه ارباب رو در بیاورم .

این حکایت پر از درس و آموزه های اخلاقیه واین درس را می رساند که بزرگی وکوچکی هیئت ، نوع مداحی و.... مهم نیست  بلکه مهم  اخلاص وپاکی است روضه و عزایی مقبول درگاهش هست که  با عشق و پاکی و صداقت باشد.

انتهای پیام/

*نويسنده :یاسر مومنی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید