سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۴/آبان/۱۳۹۴ - ۰۸:۱۶  ,  شناسه خبر: ۴۳۴۳۵

شهرستان پلدختر با توسعه مراکز آموزش عالی و افزایش تعداد متقاضیان برای استفاده از کتابخانه علامه جزایری بعنوان تنها کتابخانه شهرستان با مشکل کمبود فضای فیزیکی مواجه است.

کتابخانه شماره دو پلدختر در انتظار تدبیر مسئولان

به گزارش سفيرافلاك به نقل از بیان روز، در دهه 1970و1980توسعه و ترویج کتابخوانی مورد توجه یونسکو قرار گرفت و اکنون این مسئله به دغدغه مهمی برای کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است.

اهمیت کتابخوانی به حدی که در دوران کودکی باید به این مسئله توجه شود و در صورتی که نسبت به آن کم توجهی صورت گیرد ذهن جوان از ابتدا تهی خواهد بود و در ادامه سادگی وبی تجربگی آن باعث می شود که راه نفوذ بدی ها به آن باز شود.

در روایات متعددی از ائمه معصومین (ع) نسبت به اهمیت مطالعه و توجه به علم احادیثی را فرموده اند، امام صادق (ع): مطالعه‎ی بسيار و پی‎گير در مسائل علمی، باعث شگفتی عقل و تقويت نيروی فکر و فهم است .

 کتابخانه پلدختر

با توسعه وسائل الکترونیکی و افزایش مسائل ومشکلات زندگی وضعیت مطالعه مناسب نیست به طوری که بر اثر همین تکنولوژی کتاب ها بیشتر به صورت الکترونیکی منتشر می شود وکتاب از لحاظ مکتوب کم رنگ تر می شود.

اما باید گفت مطالبی که در این شبکه ها منتشر می شوند برخی از آنها سندیت لازم کتاب را ندارند و فرد در برخی مواقع با شبهات زیادی در مورد مطالب مواجه می شود.

علی یاوری از مراجعه کنندگان به کتابخانه علامه جزایری پلدختر در گفتگو با بیان روز با انتقاد از نبود مکان فیزیکی مناسب برای مطالعه افزود:در زمان امتحانات یا برگزاری آزمون استخدامی جایی برای نشستن در کتابخانه علامه جزایری پیدا نمی کنید.

کتابخانه پلدختر

وی اظهار داشت:برخی از دانشجویان مجبور هستند بعلت نبود مکان در بوستان کنار کتابخانه مشغول مطالعه شوند.

منصوری از دیگر مراجعه کنندگان به کتابخانه عنوان کرد:پلدختر با 80هزار نفر جمعیت فقط یک کتابخانه دارد و بیشتر دانش آموزان وعلاقه مندان به مطالعه در قسمت کاوکالی از نعمت کتابخانه محروم هستند.

وی بیان کرد:پروژه کتابخانه شماره دو پلدختر چند سالی همین طور رها شده و این بی اعتنایی مسئولان را به کار فرهنگی در شهرستان می رساند.

علی محمد قهرمانی سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي و دبير نهضت مطالعه مفيد شهرستان پلدختر با اشاره به سرانه فضا استاندارد كشوري كه 8مترمربع به ازاي هر100نفرمي باشد افزود:سرانه فضای مطالعه در شهرستان را 2/1مترمربع به ازاي هر100نفر است که اين فضا مناسب برای علاقه مندان به مطالعه نیست.

کتابخانه پلدختر

وی با بیان اینکه کتابخانه علامه جزایری پلدختر 1500نفر عضو دارد بیان کرد:در واقع فضای فیزیکی موجود کتابخانه جوابگوی نیاز مطالعه افراد نیست ولازم که نسبت به احداث کتابخانه شماره دو تسریع صورت گیرد.

وی تصریح کرد: این کتابخانه در سال1373 در زمینی به مساحت یکهزارو 600 مترمربع با زیربنا 600 متر مربع احداث شده است.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی پلدختر با اشاره به طرح توسعه کتابخانه علامه جزایری اضافه کرد: در توسعه فضای داخلی آن  80 مترمربع به فضای مخزن و 70 متر مربع به فضای مطالعه اضافه شده است که این میزان تا10سال جوابگوی نیاز متقاضیان است.

قهرمانی با بیان اینکه عملیات اجرایی کتابخانه شماره دو پلدختر در سال85آغاز شده است ادامه داد:این پروژه درزمینی به مساحت یکهزاروو500مترمربع و800مترمربع زیربنا احداث می شود.

وی تاکید کرد:برای آغاز مجدد این پروژه 200میلیون تومان نیاز که امیدواریم با مساعدت فرماندارو اداره ارشاد پلدختر این اعتبار جذب و به کار تبدیل شود.

*علی صفر مرادی

انتهای پیام/

 

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید