سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۵/آبان/۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷  ,  شناسه خبر: ۴۳۴۷۲
فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد:

فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: سرداران دوران دفاع مقدس نبض پر حرکت یک جامعه انقلابی اند که با الهام گرفتن از فرهنگ عاشورا نسبت به وضعیت فرهنگی و سیاسی جامعه حساسیت نشان داده اند.

سرداران دوران دفاع مقدس نبض پر حرکت جامعه انقلابی اند

به گزارش سفيرافلاكبه نقل از خبرافلاک،سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر؛ فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد ضمن تشریح و تبیین برخی وقایع عاشورا و وفای به عهد یاران امام حسین (ع) گفت: بسیجیان دوران دفاع مقدس به مثابه ی هفتاد و دو یار امام حسین (ع) بودند که به گرد حسین (ع) زمان خود حلقه زده بودند در حالی که معنویت و بصیرت در دریای وجود آن ها موج می زد.

وی با بیان این که صحنه ی کربلا و قیام امام حسین (ع) تمام اوضاع سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی هزار و 400  سال قبل تا به امروز را تحت الشعاع قرار داده است افزود: هر پاسدار و بسیجی باید به طور مداوم اوضاع فرهنگی ، سیاسی گذشته و امروز جامعه ی اسلامی را رصد کرده و از درس ها و عبرت های عاشورا در پیش برد و رفع برخی مشکلات امروز جامعه اسلامی استفاده کندچراکه تاریخ همچنان تکرار می شود.

سرهنگ بازگیر افزود: با وجود پیدا شدن اسلام های ساختگی باید در جهت شناخت اسلام ناب محمدی (ص) قدم برداشت همانطوری که امام حسین (ع) برای احیای اسلام واقعی و مبارزه با آیین ساخته ی ذهن بنی امیه که در حال ترویج آن بودند به میدان مبارزه با باطل آمدند.

سرهنگ  ماشااله بازگیر

وی با اشاره به حضور سردار نوری ؛فرمانده قرارگاه مدینه و سردار کشکولی؛فرمانده سپاه استان از جمله یادگاران دفاع مقدس در مراسم عاشورای حسینی گفت: برگزاری مراسم عاشورای حسینی و حضور سراسری مردم در خیابان ها یک حرکت عظیم فرهنگی ،سیاسی می باشد که حضور بی ادعای یک پاسدار در صف اول هیئات مذهبی در روز عاشورا می تواند به منزله ی دفاع و اشاعه اندیشه سیاسی مسلمانان باشد.

وی با بیان این که فرمانده سپاه 41 ثارالله کرمان،عاشورای هر سال با وجود مشغله کاری به جهت پررنگ کردن مراسم عزای حسین (ع) و ترویج فرهنگ عاشورا خود را به خرم آباد می رسانند افزود: این سرداران از جمله سردارانی بی ادعا ،ساده و زیرک دوران دفاع مقدس بوده که از آن زمان تاکنون هر جایی انقلاب اسلامی نیاز داشته با دل و جان در صف اول جهاد حضور داشته اند.

سردار نوری و کشکولی

سرهنگ بازگیر با اشاره به این که یکی از دلایل قیام امام حسین (ع) اقامه ی عدل بوده است و این عدالت را هم می توان در روز عاشورا که امام بر بالین تمام شهدا از فرزند تا نوکر و غلام حاضر شدند و به یک شکل رفتار کردند دید یادآور شد: در طول دوران دفاع مقدس هم سردارانی همچون سردارنوری با الهام گرفتن از رفتار عدالت گونه فرمانده خود اباعبدالله حسین (ع) بر دل های تمام بسیجیان و رزمندگان از جمله رزمندگان لشگر 57 حضرت ابوالفضل (ع) فرماندهی می کردند.

فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با یاد کردن از سردارانی همچون سردار نوری و حاج کشکولی به عنوان نبض پر حرکت یک جامعه انقلابی گفت: سرداران دوران دفاع مقدس امروز هم با الهام گرفتن از فرهنگ عاشورا نسبت به تمامی وضعیت فرهنگی و سیاسی جامعه حساسیت نشان می دهند و با حضور دائم در میدان مبارزه با باطل عرصه را بر جبهه ی باطل تنگ می کنند و با حضور در صحنه های فرهنگی مشغول مبارزه با جنگ نرم دشمن هستند.

حضور فرمانده 41 ثارالله کرمان در مراسم عاشوای خرم آباد

 انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید