سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۸/آذر/۱۳۹۴ - ۲۲:۲۴  ,  شناسه خبر: ۴۴۲۰۴
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان؛

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان؛گفت: طبق برنامه ریزی ما زنجیره گوشت قرمز ما تا پایان امسال 90 درصد آن آماده است و مرغ داریها از انتهای 95 و اوایل 96 و گاو شیری اگر با برنامه ریزی پیش رویم از ابتدای 97 آغاز به کار می کنیم.

90 درصد از زنجیره گوشت قرمز تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش سفيرافلاك به نقل ازآساره خبر،مهدی سرچشمه پور، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان در جمع خبرنگاران که از روند پیشرفت این مجتمع بازدید کردند  گفت: مجتمع کشت و صنعت در سه بخش کشاورزی، دام پروری و گردشگری است.

  وی افزود: بیشترین کسی که ایمان دارد این مجتمع افتتاح می شود آقای الحی است و هرچه شک در پیشرفت این پروژه را کم کنیم موفق تر هستیم .

  مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان بیان کرد: ما با زیرساختی زیر صفر اغاز به کارکردیم و روز به روز در حال تلاش برای پیش برد این کار هستیم  و نهایت این کار صادرات برون مرزی است که در کوتاه مدت حوزه خلیج و در نهایت کشورهای اروپایی را مد نظر داریم.

 

  وی عنوان کرد: شرکت کشت و صنعت و دام پرروی لرستان در  سال 54 توسط وزارت کشاورزی وقت با نام مجتمع گوشت لرستان با هدف خرید و پروار بندی دام های مازاد عشایر آغاز به کار کرد و در سال 66 نیز به بانک ملی واگذار و با نام جدید شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان به فعالیت خود ادامه می دهد.

  سرچشمه پوربابیان اینکه این مجتمع رد یک دوره 5 تا 7 ساله در سه فاز تکمل و تجهیز می شود، تصریح کرد: رویکرد ما در قالب شرکت دانش بنیان است و اهداف ما چند گانه است  و در چند سرفصل در بحث صادرات، اشتغال و اقتصاد بنا است فعالیت کنیم.

  وی با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم به عنوان یک دانشگاه کاربردی پیش ببریم ، خاطر نشان کرد: پروژه‌های این شرکت در بخش دامپروری، کشاورزی، زنبوردادی، باغداری و یک بخش بازاریابی و یک بخش گردشگری نیز داریم.

  مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان عنوان کرد: بخش دامپروری این مجموعه شامل پرواربندی گوشتی گوسفندبا ظرفیت 27 هزار راس در دوره و پرواربندی گوشتی گوساله باظرفیت 13 هزار راس در دوره بوده است.

  وی تصریح کرد: پرورش گوسفندان داشتی به منظور اصلاح نژاد، کاهش دنبه و چندقلو زایی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

  سرچشمه پور گفت: اینجا قطب زنجیره تولید نهال است  بنا شد انار و انگور و انجیر را برای وزارت خانه تهیه کنیم بحث ملی اصلاح نژاد را طراحی کند .

  وی با بیان اینکه در این مجموعه کار پرورش مرغ تخم گذار، مرغ گوشتی و مرغ مادر انجام می شود، افزود:   در این مجموعه اراضی زیادی برای باغداری وجود دارد که مقدار قابل استفاده آن به همکاری منابع طبیعی و سازمان جنگل ها و مراتع بستگی دارد.

  مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان عنوان کرد: در بخش گردشگری 600 هکتار اراضی جنگلی است که در بخش کوهستانی یک پیمانکار گرفتیم طرح می زند که با تایید مسئولان مربوطه قابل استفاده است .

  وی گفت: اگر سرمایه گذار بخش خصوصی بتواند مکمل ما کار کند مکا به بخش های دیگر وادر نمی شویم.

  سرچشمه پور گفت: در فاز اول زنجیره گوشت قرمز، فاز دوم مرغ داری ها و فاز سوم گاو شیری و لبنیات است.

  وی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی ما زنجیره گوشت قرمز ما تا پایان امسال 90 درصد آن آماده است و مرغ داریها از انتهای 95 و اوایل 96 و گاو شیری اگر با برنامه ریزی پیش رویم از ابتدای 97 آغاز به کار می کنیم.

انتهای پیام/ ک د

 

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید