سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۲/دی/۱۳۹۴ - ۰۸:۲۹  ,  شناسه خبر: ۴۴۹۱۵

به مناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی،مانور امداد ونجات در مدرسه علیپور برگزار شد.

مانور امداد ونجات در پلدختر برگزار شد

به گزارش سفيرافلاك ،تیمور فریدونی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان پلدختر در حاشیه این مانور در گفتگو با خبرنگار بیان روزافزود:دانش آموزان در این مانور اصول اولیه پناه گیری و تخلیه اضطراری در زمان زلزله را فرا گرفتند.

وی بیان کرد:در صورتی که دانش آموزان که قشر آسیب پذیرتری در موقع حوادث و بلایای طبیعی همچون زلزله هستند می توانند با فراگیری این آموزش ها در حفظ جان خود و سایرین عملکرد بهتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه آموزش های هلال احمر برای ارتقاء آگاهی های عمومی برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است اظهار داشت:این مانور با همکاری اورژانس،آتش نشانی،آموزش وپرورش و نیروی انتظامی با حضور امدادگران در مدرسه علیپور پلدختر برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر پلدختر عنوان کرد:امدادگران در این مانور برنامه هایی از قبیل اطفا حریق در محل حادثه،کمک رذسانی وحمل مصدومان فرضی حادثه اجرا کردند.

فریدونی اضافه کرد:کاروان سلامت با حضور داوطلبان جمعیت هلال احمر و پزشکان به ویزیت و توزیع داروهای رایگان در روستای ولی عصر(عج) پرداختند.

وی در پایان دیدار با خانواده نجاتگر مرحوم سجاد چراغی از دیگر برنامه های انجام شده در هفته کاهش بلایای طبیعی در شهرستان پلدختر عنوان کرد.

انتهای پیام/ 

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید