سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۴/بهمن/۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷  ,  شناسه خبر: ۴۵۶۳۷

در بسیاری از برنامه ها و مکان  ها  دیده می شود که حرمت قشر زحمت کش و محروم رعایت نشده و تعمداً این عزیزان را به دید طبقه پایین تر و پست تر نگاه میکنند و این را می توان از نوع برخورد با آنها می توان مشاهده کرد.

برگزاری برنامه هایی با چاشنی تحقیر/ وقتی کت و شلواری ها نارنجی پوشان را تحویل نمی گیرند

به گزارش سفيرافلاك در روز های آغازین ایام الله دهه فجر هستیم، در این ایام بود که به قول امام خوبی ها مستضعفین و محرومین که ولی نعمتان انقلاب هستند بر طاغوت پیروز گشتند.

اهمیت  قشر زحمت کش و مستضعف جامعه تا آنجاست که امام خمینی (ره) در صحیفه امام می فرماید:

«شما این انقلاب را به ثمر رساندید و گروههایى که در سرتاسر این کشور این انقلاب را به ثمر رساندند، همان زن و مرد محروم [بودند] و همانهایى که مستضعف هستند و کاخ‏نشینها آنها را استضعاف مى‏کنند و اینها ثابت کردند که کاخ‏نشینها هستند که ضعیفند و پوسیده‏اند و براى این ملت هیچ کارى نکرده‏اند و نخواهند کرد » (صحیفه امام، ج‏14، ص: 261)

 در بسیاری از برنامه ها و مکان  ها  دیده می شود که حرمت قشر زحمت کش و محروم رعایت نشده و تعمداً این عزیزان را به دید طبقه پایین تر و پست تر نگاه میکنند و این را می توان از نوع برخورد با آنها می توان مشاهده کرد و این در صورتی است که به فرمایش پیامبر اکرم (ص) : مسلمانان با هم برادرند و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد، جز به تقوی.( کنز العمال، جلد 1، ص 149)

این گونه رفتارها به گونه ای باب شده و در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است، فرهنگی که ریشه جامع اسلامی را هدف قرار داده و متضاد با اصل برابری و برادری است، که در رسانه ملی و نیز در برنامه های معمولی سطح استان شاهد آن هستیم.

چند وقت پیش در یک برنامه زنده تلویزیونی که از شبکه خبر پخش می شد شخصی را به عنوان آسیب دیده اجتماعی دعوت می کنند. در این برنامه شخص را تا جایی تحقیر میکنند و از منظر بالا بینانه به او نگاه میکنند که حتی از نوشیدنی که میهمانان برنامه میل می کنند به این شخص نمی دهند و انگار او را برای درس عبرت آورده اند.

آیا او یک انسان نیست؟؟؟

 

آیا این شخص را آسیب دیده می پندارید و خود را با او برابر و برادر می دانید که حتی یک نوشیدنی به او نمی دهید؟؟؟؟

برتری شما مگر به کت و شلوار تنتان است یا سواد حرف زدنتان؟؟؟

در نمونه ی دیگری در شهر خرم آباد و در ایام فجر شاهد اینگونه تحقیر کردن اقشار زحمت کش جامعه هستیم، برنامه ای برگزار می شود که با نفس عمل و درست بودن اینگونه برنامه کار نداریم و بر آن صحه می گذاریم، اما چرا باید یک عده بالاتر دیده شوند و با لباس پلو خوری بر صندلی های خود تکیه دهند و عده ای که زحماتشان به مراتب از آن آقایان شیک پوش بیشتر است، خبر دار بایستند و نظاره گر باشند؟

آیا این نوع رفتار تحقیر کردن نیست؟

و اگر داعیه برابری و برادری داریم چرا کسانی که نقش اول برنامه را دارند باید ایستاده بوده و اشخاصی که هیچگونه نقشی جز استفاده ابزاری از این برنامه ها برای خود ندارند، نشسته باشند و از آنها پذیرایی شود؟

آیا اینگونه برخورد ها اختلاف طبقاتی در جامعه اسلامی را نشان نمی دهد؟جامعه ای که با شعار حمایت از زحمت کشان و محرومان را دارد. کما اینکه در بین این قشر زحمت کش افرادی هستند که دارای تحصیلات عالی بوده و بخاطر عزت نفس و در آوردن نان حلال مجبورند این گونه رفتار ها را بپذیرند و دم نزنند چرا که احتمال قطع شدن باریکه در آمد آنها قوی است.

نا گفته پیداست که انسان ها همگی باید از حقوق مساوی برخوردار باشند و همچنین مسئولین و متولیان امر نباید این مدل رفتار ها را به فرهنگ تبدیل کنند چرا که زوال از همین خط کشی های طبقاتی به وجود می آید.

به فرمایش مقام معظم رهبری : "مستضعفان و زحمت کشان از ستون های انقلاب هستند" و چه خوب است از این ستون ها به خوبی حمایت کنیم.

انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید