سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۶/اسفند/۱۳۹۴ - ۰۷:۴۷  ,  شناسه خبر: ۴۶۱۴۱

کاندیدای مجلس شورای اسلامی گفت: قصور دولت ها و کمبود بودجه در استان باعث ایجاد یک شکاف طبقاتی و بی عدالتی در لرستان شده است که اکنون بسیاری از جوانان ما از بیکاری رنج می برند.

قاسم سعیدی: روان آب های لرستان تبدیل به برق برای استان همجوار می شود/در گذشته برخی منافع شهر را فدای مطامع شخصی کرده اند

به گزارش سفيرافلاك مهندس قاسم سعیدی؛ در آخرین روز از مهلت پایانی تبلیغ در محل ستاد انتخاباتی خود واقع در میدان امام حسین خرم آباد، در همایش بزرگ هواداران خود اظهار کرد: دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش داریم که امیدواریم با برنامه ریزی مدون و ارائه راهکارهای مناسب بتوانیم حضور حداکثری مردم را در روز هفتم اسفند، پای صندوق های رای رقم بزنیم.

سعیدی، مشارکت پر رنگ مردم در انتخابات را نشانه کار آمدی و ارتقاء کشور دانست و افزود: این حضور می تواند موجب اقتدار و امنیت بیشتر کشور شود و در راهبردهای کلان نیز موثر باشد.

این کاندیدای مجلس در خصوص وضعیت لرستان گفت: قصور دولت ها و کمبود بودجه در استان باعث ایجاد یک شکاف طبقاتی و بی عدالتی در لرستان شده است که اکنون بسیاری از جوانان ما از بیکاری رنج می برند.

وی با انتقاد از بکارگیری نیروهای غیر بومی در پتروشیمی لرستان بیان داشت: پتروشیمی که در لرستان وجود دارد متاسفانه جز پتروشیمی های دسته دو و سه کشور است و مشکلات زیست محیطی فراوانی دارد؛ علاوه بر این مشکل متاسفانه درصد بالایی از نیروهای این پتروشیمی غیر بومی هستند و حتی با وجود شرایط نامناسب این پتروشمی بازهم نیروهای جوان و بومی ما به کارگیری نشده اند.

قاسم سعیدی تبار

این کاندیدای مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رکود در شهرک های صنعتی لرستان و ورشکستگی بسیاری از کارخانه جات استان گفت: متاسفانه بسیاری از کارخانه و کارخانه جات مانند پارسیلون، کشت و صنعت، چرم و پوست و… ورشکسته شده اند و اکنون گرفتار سودهای بانکی بالای ۳۰ درصد هستند.

سعیدی با اشاره به وجود نخبگان در استان لرستان افزود: نخبگان بسیاری در خرم آباد حضور دارند که متاسفانه با وجود توان مدیریتی، ظرفیت آن ها نادیده گرفته شده است و بسیاری از آن ها مهاجرت کرده اند.

وی در خصوص خیبر خرم آباد گفت: خیبر خرم آباد در سالیان گذشته با وجود عضویت در لیگ برتر کشور اکنون به جایی رسیده است که نام و نشانی از آن باقی نمانده است، در حال حاضر ۲۰بازیکن از این استان لرستان اکنون در لیگ برتر مشغول بازی هستند که با یک برنامه ریزی مناسب می توان این پتانسیل را در استان احیا کرد.

وی در ادامه افزود: ارتباط  نمایندگان در مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور، هیئت دولت و دیگر مسئولان در توسعه استان  نقش مهم و بسزایی دارند.

این کاندیدای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرار دادن شهر خرم آباد به عنوان منطقه آزاد می تواند نقش مهمی داشته باشند تا سرمایه گذاران بتوانند به این گوشه  توسعه یافته کشور ورود پیدا کنند.

قاسم سعیدی تبار

سعیدی ادامه داد: خرم آباد شاه راه اصلی شمال به جنوب کشور است و همین پتانسیل می تواند خرم آباد را به منطقه آزاد اقتصادی تبدیل کند.

این کارشناس ارشد گفت: متاسفانه روان آب های ما در زمستان باعث تخریب محیط می شوند و در بهار آب آن در پشت سد جمع می شود که وزارت نیرو اجازه برداشت آب به کشاورزان را نمی دهد و همین آب تبدیل به برق برای استان همجوار می شود که این مسئله جای رسیدگی جدی دارد.

وی در ادامه بیان داشت: شواهد در این استان نشان می دهد که در گذشته برخی منافع شهر را فدای مطامع شخصی کرده اند اما باید گذشته را فراموش کنیم چرا که قابل تغییر نیست و تنها به فکر آینده ای روشن باشیم.

قاسم سعیدی در پایان از حضور طرفداران خود در این ستاد تشکر و قدردانی کرد  گفت: انشاله شاهد حضور حداکثری شما در همان ساعات اولیه رای گیری باشیم.

انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید