سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۰/اسفند/۱۳۹۴ - ۰۷:۲۰  ,  شناسه خبر: ۴۶۲۴۲

این روزها نبود پارکینگ یکی از دغدغه های رانندگان در بروجرد برای پارک خودرو شده که احداث پارکینگ یکی از مهمترین نیازهای عمرانی شهر بروجرد است.

دغدغه ای برای جای پارک خودرو در بروجرد/پارکینگ مهمترین نیاز عمرانی شهر

به گزارش سفيرافلاك و به نقل از بازتاب بروجرد شهر بروجرد با جمعیت حدود 400 هزار نفری دومین و پرجمیعت ترین شهر استان لرستان است که این شهر علاوه بر معظل ترافیک از کمبود پارکینگ خصوصا در ایام اسفند ماه و شلوغی خیابانها رنج می برد. اطراف بسیاری از خیابانهای شهر بروجرد مملو از خوردورهایی است که گویای نبود پارکینگ در شهر می باشد، خودروهایی که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود و به دلیل نبود پارکینگ ممکن است در جاهایی که نباید ، پارک نماید.

 این در حالی است که بسیاری از مطب های پزشکان و داروخانه ها، فروشگاه ها و مغازه ها در مرکز شهر بروجرد و در خیابان شهدا واقع شده اند که روزانه شهروندان زیادی به این قسمت شهر مراجعه و به دلیل نبود پارکینگ برای پارک خودرو دچار سردرگمی می شوند. برخی هم که چاره ای جز پارک برای انجام کارهای ضروری را ندارند، به ناچار پارک دوبل می کنند که با جریمه های سنگین مواجه می شوند. 

در حال حاضر سه پارکینگ با ظرفیت های بسیار اندک در بروجرد وجود دارد که جوابگوی نیاز مردم بروجرد نیست و پارکینگ چند طبقه یکی از نیازهای ضروری در شهر بروجرد است.

 برای اینکه بتوانی در یکی از پارکینگ های بروجرد خودرو را پارک نمایی یا باید از ساعت 4 عصر در پاکینگ حضور داشته باشی و یا در اوج شلوغی شهر خبری دیگر از جای پارک نیست و باید منتظر باشی تا شاید ماشینی از پارکینگ خارج شود. با توجه به قرار گرفتن در ماه اسفند و نزدیک شدن به سال جدید، این روزها خیابانهای شهر برای خرید های نوروزی با ازدحام بیشتر خودروها مواجه شده و نبود پارکینگ این روزها به دغدغه ای مهم تبدیل شده است. خیابانهایی که این روزها زیر بار ترافیک پیدا نیستند و هر روز علاوه بر معظل ترافیک، نبود پارکینگ هم دغدغه اصلی شهروندان شده است. 

 به نظرمی رسد به جای کارهای عمرانی غیر ضروری و کارهایی که اگر انجام نشوند هم مشکلی پیش نخواهد امد، باید به فکر به پارکینگ بود. در ایام مختلف سال خصوصا ایام نوروز و تابستان مسافران و گردشگران زیادی به شهر بروجرد سفر می کنند و برای دیدن جای جای شهر و آثار تاریخی و یا بازدید از نمایشگاه های صنایع دستی و ... نیاز است که شهر ما یک پارکینگ داشته باشد تا مسافران با خیالی راحت خودروی خود را پارک و از مناطق دیدنی شهر بازدید نمایند. احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی بروجرد چند سال پیش آغاز شد و قرار بود که این پروژه در نیمه دوم سال 92 افتتاح شود و برخی از افتتاح ان در سال 93 خبر دادند و حالا سال 94 هم روزهای پایانی خود را سپری می کند و خبری از پارکینگ طبقانی در بروجرد نیست.

 انگار پارکینگ طبقاتی  در بروجرد به رویایی تبدیل شده است که امیدواریم مسئولان مربوطه برای رفع مشکل ترافیک و احداث پارکینگ اقداماتی انجام دهند. 

در ادامه رئیش شورای شهر بروجرد گفت: در حال حاضر 4 پارکینگ در میدان شهدا، خیابان شهدا، سه راه جعفری و خیابان سعدی وجود دارد .

 "عباس شمس الدینی " افزود: کار احداث پارکینگ دو طبقه در ابتدای خیابان شهدا آغاز شده که قرار است این پارکینگ ظرف مدت 18 ماه ساخته شود. وی اضافه کرد: کار احداث پارکینگ در خیایان شهدا، صفا و خیابانهایی که تردد زیادی دارند در دستور کار قرار دارد. 

به گفته وی برای ایام نوروز و ورود مسافران به بروجرد برنامه هایی را در دستور کار داریم تا مسافران برای پارک خودرو با مشکل مواجه نشوند.

 انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پارکینگ خودرو بروجرد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید