سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۱/فروردین/۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷  ,  شناسه خبر: ۴۶۶۵۷
به بهانه ولادت حضرت فاطمه(س)و روز مادر

مادر اسطوره عشق و محبت، عشقی که طراوت آن پایانی ندارد.


مادر، اسطوره عشق و محبت

به گزارش سفيرافلاك و به نقل از  بازتاب بروجرد بیستم جمادی الثانی روز ولادت حضرت فاطمه(س)به عنوان روز مادر نامگذاری شده و فرصت مناسبی برای تقدیر و تشکر از زحمات مادران است.
حضرت فاطمه(س) بزرگ بانوی اسلام که مادر چهار فرند بود، فرزندانی که هر کدامشان در تاریخ درخشیدند.
 تشکر از زحمات مادر باید همیشگی باشد اما در این روز می توان با بوسه زدن بر دستان پر از مهر و محبت مادران نشان داد که قدردان آنها هستیم.
ایثار، فداکاری، عشق، امید و محبت در وجود مادر نهفته است و هر گاه خسته در کنار مادر می نشینیم، با نوازش های خود زندگی را برایمان دوباره معنا می کند.
قلم ها توان نوشتن اندازه محبت و عشق مادران را ندارند اما از دوران کودکی تا به الان همیشه مدیون فداکاری و محبت مادر هستیم.
گریه های کودکانه ام را با لالایی ها و نوازش هایت آرام می کردی و لحظه به لحظه زندگی را با لبخند به من آموختی اما حالا نمی دانم چگونه از تو تشکر کنم.
آنقدر مقام مادران بالاست که بهشت زیر پای مادران است و امروز روز توست، روزی به نام تو و چه زیبا که روز ولادت حضرت فاطمه(س) را روز مادر نامگذاری کرده اند.
امروز فرصتی برای بیان جمله "مادرم دوستت دارم" است، فرصتی برای بیان جمله هایی است که به مادرانمان نشان دهیم دوستشان داریم، مادرانی که عمر و جوانی شان را برای فرزندان خرج کرده اند.
امروز خیابانهای شلوغ و پر رفت و آمد و ازدحام در برخی از فروشگاه ها نشان می دهد که فرزندان در تلاش و تکاپو برای تهیه یک هدیه مناسب برای مادرانشان هستند تا به همراه یک شاخه گل روز مادر را تبریگ بگویند.
اما آنچه در روز مادر مهم است خرید هدیه گران قیمت نیست بلکه احترام گذاشتن به مادران و تشکر از زحمات آنها حتی با یک شاخه گل است.
امروز مادران را چشم انتظار نگذاریم، در لابه لای این همه دغدغه کاری روز مادر را فرصتی برای تقدیر و تشکر از مادر قرار دهیم و با رفتن به منزل مادرمان بگوییم که هیچ گاه از یادمان نخواهند رفت.
اما آنچه امروز اشک را روانه صورت برخی از مادران می کند، حسرت دیدن فرزندانشان است، مادرانی که در خانه سالمندان زندگی می کنند.
این مادران هم مانند همه مادران عمر و جوانی خود را برای پرورش فرزندان خود خرج کرده اند اما روزگار انگار برای آنها این گونه رقم خورده که فرزندانشان آنها را به خانه سالمندان بسپارند.
حالا که روز مادر است چه بسیارند مادرانی که از پنجره اتاق به حیاط این سرا خیره شده اند و دائما اشک هایی که روی صورتشان می غلتد را پاک می کنند و به نظاره نشسته اند تا شاید فرزندانشان حداقل به بهانه روز مادر به دیدارشان آیند.
آری روز مادر فرصت ارزشمندی است تا بار دیگر مادرانمان را در آغوش بگیریم و با بوسه بر دستانشان از آنها تشکر کنیم.
بیاییم تا فرصت داریم قدر مادرانمان را بدانیم و بعدها حسرت این روزها را نخوریم.
انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید