سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۱۵/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷  ,  شناسه خبر: ۴۶۶۹۶

طبق اعلام مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های لرستان جاده ازنا اراک رتبه دوم تصادفات در روزهای ابتدایی سال جدید را از آن خود کرده است.

جاده وحشت "ازنا- اراک" رده دوم تصادفات استان لرستان

به گزارش سفيرافلاك و به نقل از ازناخبر، طی مصاحبه روزهای اخیر مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان لرستان مبنی بر ارائه گزارشات حوادث روزهای نخست سال جدید محور خرم آباد کوهدشت دارای بیشترین تصادف است و در این محور تاکنون 11 فقره تصادف رخ داده است.

حسن رحمانی در ادامه مصاحبه خود آورده است که محور ازنا شازند که به جاده وحشت معروف است با شش فقره تصادف در رده دوم قرار دارد.

طبق اعلام این مسئول استانی تعداد کل تصادفات محورهای لرستان از 25 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین سال جاری 63 فقره بوده است که با وجود کاهش37 درصدی تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته اما تعداد تصادفات فوتی تاکنون شش فقره بوده است.

شایان ذکر است که روز یکم فروردین پرتصادف‌ترین روز با 11 فقره تصادف اعلام شده و سوم فروردین نیز با یک فقره تصادف روز کم تصادف در استان لرستان بوده است.

در این بین عدم توجه به جلو 41 درصد از سهم کل تصادفات را به خود اختصاص داده و انحراف به چپ، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، عدم رعایت حق تقدم، خستگی و خواب آلودگی و عدم رعایت فاصله طولی و عرضی از دیگر عوامل منجربه تصادف در استان بوده‌اند.

محورهای پر خطر استان لرستان از جمله جاده ازنا اراک سالهای سال است که به قربانگاه و یا جاده وحشت لقب گرفته و متاسفانه هنوز اقدام جدی و اساسی برای رفع این معضل ترافیکی که با جان مردم سر و کار دارد، نشده است.

انتهای پیام/

*خبرنگار :محمدملکی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید