سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۲/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹  ,  شناسه خبر: ۴۶۸۷۴

دور اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه لرستان برگزار شد که در حوزه های انتخابیه خرم آباد،بروجرد،دورود وازنا ،انتخابات به دور دوم کشیده شد.

رقابت 1+2اصول گرایی با اصلاح طلبان در خرم آباد

به گزارش سفيرافلاك به نقل از بیان روز،اصلاح طلبان و اصول گرایان سعی دارند با بررسی جوانب مختلف ،کاندیدایی را انتخاب کنند که احتمال شانس بیشتری برای برد داشته باشد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات لرستان چهار کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات در خرم آباد عبارتند از محمد بیرانوندی ۵۲ هزار و ۸۸۳ رای، محمدرضا ملکشاهی راد ۳۲ هزار و ۱۰۸ رای و اعظم محمدی نیا ۳۱ هزار و ۸۵۲ رای و مرتضی محمودوند ۳۰ هزارو ۱۴ رای کسب کرده و از حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

این در حالی که مرتضی محمودوند که در دور اول انتخابات که در لیست مورد حمایت اصول گرایان قرار گرفته بود امروز به گفته "عبدالرضا خواجوی فعال و کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با ایلنا،از انتخاب مرتضی محمودوند بعنوان گزینه اصلاح طلبان خبر می دهد"

در این صورت مرتضی محمودوند و محمد بیرانوندی در دور دوم انتخابات برای حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی از طرف اصلاح طلبان وارد گود انتخابات می شوند.

 

 رقابت تنها اصول گرا با اصلاح طلبان خرم آباد انتخابات

 

علی رغم همه همه های زیاد که از اردوگاه اصلاح طلبان برای انتخاب کاندیداهای مورد نظر خود دارند،اصول گرایان با رایزنی و تعامل،لیست های واحد انتخاباتی خود را مشخص می کنند.

به طوری که بدون هیچ هیاهو و اختلاف نظری،کاندیداهای مورد حمایت اصول گرایان در لرستان برای دور دوم انتخابات به شرح ذیل می باشند.

خرم آباد: محمدرضا ملکشاهی راد

بروجرد: علاءالدین بروجردی و عباس گودرزی 

دورود و ازنا: حسین گودرزی

هر چند در دور نخست انتخابات نیز اصول گرایان لرستان در سه حوزه نامبرده از همین کاندیداها حمایت کردند.

این در حالی که اعظم محمدی نیا یکی دیگر از کاندیداهای مجلس دهم برای حوزه انتخابیه خرم آبباد و دوره چگنی خود را مستقل اعلام کرده است.

حالا در دور دوم انتخابات شاهد رقابت 1+2اصول گرایان و اصلاح طلبان در خرم آباد  خواهیم بود به طوری که مرد خندان اصول گرایان لرستان،محمد رضا ملکشاهی راد در این دوره باید با دیگر کاندیداهای اصلاح طلبان ،محمد بیرانوندی و مرتضی محمودوند به رقابت بپردازد.

بر اساس تحلیل های انتخاباتی که صورت می گیرد ،در دور دوم انتخابات مجلس ،دو کرسی بهارستان مربوط به حوزه های انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی بین اصول گرایان و اصلاح طلبان تقسیم می شود.

زمان برگزاری دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ماه است.

انتهای پیام/

 

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید