سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۳/فروردین/۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹  ,  شناسه خبر: ۴۶۹۱۴
مسئول بسیج هنرمندان استان:

مسئول بسیج هنرمندان استان گفت: هنر و اقتصاد دو موقوله در هم تنیده هستند اما بسیاری تصور می کنند که باید یکی از این دو را انتخاب کرد.

ارتباط میان هنر و اقتصاد می تواند نسخه شفا بخش جامعه باشد

به گزارش سفيرافلاك فریبرز حاتمی؛ مسئول بسیج هنرمندان استان صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز قشر سازمان بسیج هنرمندان و شهادت سید شهیدان اهل قلم " شهید آوینی" گفت: اگر شهید آوینی ها نبودند شاید این انقلاب ضمانتی که اکنون دارد را نداشت؛ شهدا ضامن و بقا پیرامون خود هستند.

وی یکی از کرامات شهدا را شفاعت عنوان کرد و افزود: امیدواریم شفاعت شهدا شامل حالمان شود و هنرمندان نیز شامل شفاعت " شهید آوینی" قرار بگیرند.

مسئول بسیج هنرمندان استان ضمن توصیه به هنرمندان ؛ اعتقاد به دین و مذهب را تعیین کننده و چارچوب امور دانست و گفت: هنرمندان در وهله اول باید توکل و اعتقاد قوی به سرنوشت داشته باشند و مذهب و دین را سرلوحه و چارچوب کار خود قرار دهد.

حاتمی تصریح کرد: برخی از هنرمندان در کار تعصب به خرج می دهند و ادامه کار هنرمند دیگری را نمی دهند؛ هنرمندان باید تکمیل کننده کارهای ارزشی یکدیگر باشند.

وی با اشاره به شعار سال گفت:  اقدام و عمل به پیشینه فرهنگی بر می گردد؛ اگر ما فرهنگ قوی نداشته باشیم نمی توانیم در سطوح جامعه موفق عمل کنیم؛ هنرمندان هستند که می توانند؛ مقاومت، پایداری، تعهد و مسئولیت پذیری را ارتقا دهند  و از طرفی همین هنرمندان هستند که می توانند عرصه را در جامعه تنگ کنند.

مسئول بسیج هنرمندان استان با اشاره به نقش این سازمان در تحقق شعار " اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" اظهار داشت:  هنر و اقتصاد دو موقوله در هم تنیده هستند اما بسیاری تصور می کنند که باید یکی از این دو را انتخاب کرد؛ برقراری ارتباط درست میان هنر و اقتصاد می تواند طبیب جامعه شود و مشکلات حل شوند.

انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید