سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۴/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵  ,  شناسه خبر: ۴۶۹۲۹
سالی كه نكوست از بهارش پیداست:‏

پس از اتمام تعطیلات نوروز تا کنون جلسه ای که قابلیت اطلاع رسانی داشته باشد در خصوص تحقق شعار سال با عنوان"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل"در شهرستان برگزار نشده است.

سایه سنگین سکوت مسئولان پلدختر در قبال اقتصاد مقاومتی!

به گزارش سفيرافلاك به نقل از  بیان روز،رهبر انقلاب سال جدید را با عنوان"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل "نامگذاری کرده که به نوعی مسئولان برای توجه جدی به این مسئله و تاکید بر اقدام وعمل ،پس از تعطیلات نوروز برای تحقق اهداف شعار سال دست به کار می شدند ولی به نظر می رسد که امسال هم به مانند سالیان گذشته مسئولان منتظر بخشنامه ها هستند.

اقتصاد مقاومتی که بیشتر با ظرفیت ها و استعدادهای داخلی هر منطقه کار دارد و مسئولین می بایست درچهاردهم فروردین ماه بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی برای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی دست به کار می شدند که متاسفانه مسئولان پلدختر بدون توجه به این مسئله و گویا عدم ارسال برنامه های کاری ویژه اقتصاد مقاومتی فقط به ظاهر در محل ادارات حاضر می شوند ،به طوری که خبرنگار بیان روز با مراجعه به برخی از مسئولان دستگاه های اجرایی پلدختر از برنامه های اقتصاد مقاومتی و ارسال بخشنامه های اداری استانی در حوزه کاری خود سوالاتی را پرسیدند که متاسفانه با جواب دلسرد کننده "کلمه بزرگ نه"مواجه شد.

علی رغم اینکه استاندار لرستان نسبت به این مسئله و توجه به تکمیل پروژه های راکد استان ،جلساتی در مرکز استان برگزار کرده اند ولی تاکنون متولیان امر در شهرستان پلدختر این جلسات را برگزار نکرده اند.

پویایی و تحرک مدیریت که لازمه تحقق شعار امسال به نظر می رسد در بین مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان پلدختر دیده وجود ندارد.

اما نبود بودجه هم در این خصوص برای انجام برنامه های اقتصاد مقاومتی تیتر تکراری پاسخ گویی مسئولان به خبرنگاران که واقعا دیگر این مسائل قابل توجیه نیست و رهبر انقلاب به صورت روشن ومشخص راهکارهای تحقق اهداف "اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل" را تبیین کرده اند.

وضعیت سکون مدیریتی در شهرستان پلدختر مصداق بارز این ضرب المثل"سالی که نکوست از بهارش پیداست"،وقتی مسئولان در ابتدای سال نسبت به مسائل اقتصاد مقاومتی بی اعتنایی می کنند چه انتظار از کشاورز و دامپرور داریم که از این ظرفیت و منابع خدادادی برای ارتقا اقتصاد کشور استفاده کند.

این در حالی که بنرهای تبلیغاتی تبریک شعار سال قبل از عملیاتی کردن برنامه های اقتصاد مقاومتی در ادارات و معابر عمومی بالا رفته است.

آیا نمی شد متولیان امر ستاد اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل را در شهرستان پلدختر فعال می کردند؟آیا امکان برنامه ریزی کوتاه مدت و یک ساله برای فعال سازی ظرفیت های بومی منطقه در قالب اقتصاد مقاومتی وجود ندارد؟

ظرفیت کشاورزی،دامپروری،نفتی،گچ،آهک،شن ،ماسه و قیر طبیعی منتظر تدابیر اقتصادی مسئولان برای محرومیت زدایی،ارتقا معیشت و اشتغالزایی است.

*علی مرادی

انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید