سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۲۸/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹  ,  شناسه خبر: ۴۷۰۵۳
سه روز پس از سیلاب در پلدختر:

پس از گذشت سه روز بارندگی سیل آسا در پلدختر و شکستگی لوله انتقال آب این شهرستان در منطقه گل گل،هنوز آب شرب این شهرستان وصل نشده است.

اکران تراژدی قطعی آب در پلدختر/تانکر سیار و بسته های آب معدنی بیشتری در پلدختر نیاز است

به گزارش سفيرافلاك به نقل از بیان روز،بر اثر فعالیت سامانه بارشی روزهای گذشته،شهرستان پلدختر با بارندگی بیش از 200میلی متر از شهرهای پربارش در لرستان بود که این حجم زیاد بارندگی سبب خسارت هایی به بخش های مختلف کشاورزی،تاسیسات زیربنایی عمرانی،خدماتی،شهری،عمرانی،برق،آب وگاز شد.

اما در این میان تدبیر ارزشمند شرکت آب وفاضلاب پلدختر در خصوص ذخیره سازی آب توانست ،برخی از مسائل ومشکلات پس از قطعی آب را در بین مردم مرتفع کند.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

پس از سه روز بارندگی به دلیل طغیان کشکان و شکستگی لوله اصلی انتقال آب شهرستان ،مردم برای تهیه آب شرب با مسائل ومشکلاتی مواجه هستند.

سیلاب پلدختر و قطعی آب

این در حالی که رحمانی فضلی وزیر کشور در رسانه ها بدون اشاره به میزان خسارت سیلاب به لرستان از عملکرد خوب دولت در مقابله با بحران صحبت می کنند .

خدادوست کریمیان ساکن دردیا از دیروز ساعت 4بعدازظهر آب منطقه قطع شده ،حدود700نفر جمعیت هستیم و متاسفانه تانکر سیاری برای آبرسانی به آنجا مراجعه نکرده است.

سیلاب و قطعی آب

وی بیان کرد:دردیا منطقه محرومی که در نزدیکی شهر واقع شده و الان در مضیقه آب هستیم.

مرتضی کیانی از روستای کیان آباد هستم دو روز که آب منطقه قطع شده و هم اکنون آب روستا از طریق ،چشمه های محلی تامین می شود.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

وی با بیان اینکه تا کنون تانکر سیار به منطقه کیان آباد نیامده تصریح کرد:برخی از اهالی روستا مجبور برای دسترسی به آب شرب بوسیله  تراکتور و وانت بار به شهر یا روستاهای اطراف تردد کنند.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

حمید رضا کرموند مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب لرستان در گفتگو با خبرنگار بیان روز در خصوص وضعیت آبرسانی به شهرپلدختر اظهار داشت:به دلیل طغیان کشکان و شکستگی خط انتقال آب شرب ،آبرسانی به شهرستان قطع شده است.

وی بیان کرد: تدابیری که از قبل پیشبینی شده ، مخازن ما در سطح شهر پر که با مدیریت مصرفی که در شبکه توزیع داشته ایم توانستیم این میزان ذخایر آبی را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت آبفای لرستان با اشاره به ذخیره 10هزار مترمکعبی آب در زمان وقوع حادثه در پلدختر عنوان کرد: هنوز 50درصد آن موجود که نیاز مردم در این خصوص با صرفه جویی فوق العاده ،ما را کمک کنند تا در 36تا48ساعت آینده وارد مشکلات حادتری نشویم.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

کرموند با اشاره به ادامه توزیع آب معدنی و توزیع سیار آب در سطح شهر پلدختر تصریح کرد:بوسیله 7دستگاه تانکر هم اکنون کار آبرسانی سیار در حال انجام و در ادامه دو تانکر دیگر به این تعداد افزوده می شود.

وی تصریح کرد:تا کنون، دو محموله آب معدنی به مقدار 4000کیسه توزیع شده و محموله 2000کیسه ای آب هم تا ساعات آینده توزیع می شود.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

وی با تاکید بر صرفه جویی آب شرب توسط شهروندان پلدختری ادامه داد:شهروندان در این زمان بحرانی به مسائل ضروری پخت و پز بپردازند و از شستشو و مسائل غیر ضروری خودداری کنند.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب لرستان در ادامه با اشاره به اینکه در صورتی که این وضعیت اضطرار همچنان ادامه داشته باشد در خصوص تدابیراندیشیده گفت:در صورتی که این وضعیت ادامه دلشته باشد ،خط 3هزار متری فرعی را در کنار جاده خرم آباد به پلدختر اجرایی خواهیم کرد .

مدیرعامل آبفای لرستان

وی یادآور شد:در صورتی که آب رودخانه فروکش کند، خط اصلی انتقال آب شرب در گل گل را به صورت اضطراری حل می کنیم.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

وی ادامه داد:در حال بررسی چاه روستایی هستیم که در صورت امکان برای تامین آب شرب برخی از روستاها و برخی از نقاط شهر پلدختر از این چاه استفاده کنیم.

کرموند با بیان اینکه سه اکیپ دیگر برای اجرای خط انتقال فرعی آب شرب به پلدختر اعزام شدند خاطر نشان کرد:هم اکنون سه اکیپ در گل گل مشغول اتصال و جوشکاری لوله ها هستند که برای تسریع کار،سه اکیپ دیگر از خرم آباد،بروجرد و الیگودرز به شهرستان اعزام شدند.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

وی اضافه کرد:تا کنون خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی شرکت آبفای لرستان بر اثر سیلاب مشخص نیست ولی در برآورد اولیه حدود50میلیارد ریال به بخش تاسیسات آبرسانی شهری پلدختر خسارت وارد شده است.

 قطعی آب وسیلاب پلدختر

مبینی مدیر دفتر بهبود روش های بهره برداری آب شرکت مهندسی فاضلاب کشور با اشاره به وضعیت اضطراری پلدختر در زمان سیلاب عنوان کرد:زمانی که این خبر پخش شد از طرف شرکت آب وفاضلاب کشور برای رسیدگی این موضوع به پلدختر سفر کرده ایم.

مبینی معاون آب وفاضلاب کشور

وی بیان کرد: شرکت آب وفاضلاب لرستان پس از سیلاب ،مدیریت خوبی داشته اند به طوری که پس از گذشت زمان ،ذخایر در منابع آب شهرستان وجود دارد.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

وی با بیان اینکه 50درصد ذخیره آب در منابع موجود است تصریح کرد:هم اکنون 40درصد از مشترکین در پلدختر از آب ذخیره استفاده می کنند و مابقی هم از طریق تانکر سیار و توزیع بسته های آب معدنی از آب شرب سالم وبهداشتی استفاده می کنند.

سیلاب پلدختر و قطعی آب

مدیر دفتر بهبود روش های بهره برداری آب شرکت مهندسی فاضلاب کشور ادامه داد:این ذخایر آب هم اکنون تحت کنترل و قصد داریم با اعمال مدیریت صحیح،مدت زمان مصرفی آب را افزایش دهیم.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

مبینی با اشاره به اجرای خط فرعی انتقال آب به پلدختر یادآور شد: هم اکنون چهار اکیپ برای راه اندازی خط انتقال فرعی آب فعال و در صورت نیاز اکیپ های دیگری هم اضافه می شوند.

وی در خصوص کمبودهای تانکر سیار و بسته های آب معدنی در پلدختر اضافه کرد: در صورتی که نقطه ای از شهرستان مشکل آب داشته باشیم ،شرکت آب وفاضلاب موظف  پیگیری کند و با استقرار تانکر سیار و توزیع آب،مسائل ومشکلات را مرتفع کنند.

قطعی آب وسیلاب پلدختر

 شهرستان پلدختر در جنوب لرستان واقع شده و با مرکز استان،شهرستان خرم آباد،110کیلومتر فاصله دارند.

*علی مرادی

انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید