سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۳۰/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳  ,  شناسه خبر: ۴۷۰۹۹
به مناسبت روز زمین پاک

رئیس محیط زیست بروجرد گفت:  پاکبانان و حافظان محیط زیست به مناسبت روز زمین پاک در بروجرد تجلیل می شوند.

پاکبانان بروجردی تجلیل می شوند

به گزارش سفيرافلاك و به نقل از بازتاب بروجرد "مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد گفت: روز دوم اردیبهشت ماه به عنوان روز زمین پاک نامگذاری شده که به همین مناسبت برنامه های مختلفی اجرا می شود. 

وی اضافه کرد: تجلیل از پاکبانان و حافظان زمین و افرادی که مبادرت به پاکسازی طبیعت می کنند از مهمترین برنامه های روز زمین پاک در بروجرد است. وی اضافه کرد: در این مراسم از جواد قریب دوستدار محیط زیست که بیش از 20 سال است اقدام به پاکسازی طبیعت می کند نیز تقدیر خواهد شد. 

به گفته وی تقدیر از صنایع سبز بروجرد از دیگر برنامه های این ایام است و از صنایعی که آلایندگی ندارد تقدیر می شود.

 مصطفی وند اظهار داشت: اعزام کارشناسان به مدارس برای برگزاری برنامه های آموزشی و محافظت از زمین و پاکسازی طبیعت گلدشت و ونایی از دیگر برنامه های مهم این ایام می باشند. رئیس محیط زیست بروجرد اظهار داشت: روز زمین پاک فرصت مناسبی است تا بیشتر برای داشتن زمین پاک تلاش کنیم.

 وی با اشاره به اینکه امروزه تولید زباله و رها کردن آن در سطح زمین به یک مشکل تبدیل شده گفت: رها کردن زباله ها بر روی سطح زمین و دفن غیراصولی زباله ها خسارت های جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می کند. 

رئیس محیط زیست بروجرد اظهار داشت: با اجرای بازیافت زباله می توان بسیاری از زباله ها را دوباره به چرخه بازگرداند و درصد کمی از زباله ها را دفن کرد. 

مصطفی وند اظهار داشت: برخی از زباله ها سالیان سال زمان نیاز دارند تا تجزیه شوند و نباید اینگونه زباله ها در طبیعت شوند. 

انتهای پیام/

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید