سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۳۰/فروردین/۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵  ,  شناسه خبر: ۴۷۱۰۶
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان:

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: اقداماتی عملیاتی در باب اقتصاد مقاومتی که سبب کاهش فقر و رسیدن به عدالت اجتماعی شود، انجام دهیم.

اقتصاد مقاومتی سبب عدالت اجتماعی می شود

به گزارش سفيرافلاك به نقل از آساره خبر، جاسم محمدی فارسانی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان شامگاه امروز در جلسه شورای زکات استان که در  دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امام علی (ع)، اظهار داشت: امسال مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری کردند و انشالله امسال بتوانیم  اقداماتی عملیاتی در باب اقتصاد مقاومتی که سبب کاهش فقر و رسیدن به عدالت اجتماعی شود، انجام دهیم.

  وی بابیان اینکه درزمینهٔ کمک به تحقق بحث زکات دستگاه‌ها همکاری خوبی داشته‌اند، افزود: در بحث زکات مدنظر قرار دادن فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌تواند نتایج خوبی را در پی داشته باشد.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به اینکه در سال 94 تعهدات استان در بحث زکات 60 میلیارد ریال بود، بیان کرد: باهمت همکاران و اعضای ستاد و ائمه جمعه سراسر استان تقریباً 100 درصد محقق شد.

  وی در رابطه با تفکیک زکات جمع‌آوری‌شده استان در سال گذشته، عنوان کرد:  28 زکات مال میلیارد ریال زکات مستحبی، 10 میلیارد ریال، زکات فطریه 9 میلیارد ریال جمع‌آوری‌شده است.

  محمدی فارسانی با اشاره به نزول باران در سال و در صورت انجام فرهنگ‌سازی درزمینهٔ زکات، تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم آمار را در سال جاری افزایش دهیم.

  وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون 60 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده باید صرف نیازمندان و فقرا و 40 درصد صرف امورات عمرانی در روستاها می‌شود که متأسفانه در استان ما این اعداد محقق نشده و تقریباً عکس این قانون اتفاق افتاده است.

    مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: در سال 94 غریب به 60 درصد در بحث عمرانی روستاها و 40 درصد برای فقرا هزینه شده که انشا الله در سال جاری بتوانیم این تعادل و قانون برقرار شود.

  وی تصریح کرد: کارهایی که در بحث فقرا با هزینه زکات انجام می‌شود، تأمین جهیزیه، مسکن درمان مصرف می‌شود.

  انتهای پیام/ ک د

 

*نويسنده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید