سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۳۰/فروردین/۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱  ,  شناسه خبر: ۴۷۱۱۰
سفیرافلاک گزارش می دهد؛ در پی بارندگی های اخیر؛

 باز هم موضوع پل 9 دی خبر ساز شده است؛ چرا که بارندگی های چند روز گذشته خرم آباد و بروز سیلاب وضعیت پل را دچار آسیب کرده است.

ضلع های غربی و شرقی پل 9 دی آسیب دید/ آذری: پیمانکار قبلی باید پاسخ گو باشد

به گزارش سفيرافلاك پل 9 دی خرم آباد با طول چهار کیلومتر در سال 93 به صورت غیر رسمی به بهره برداری رسید. پروژه ای که 26 سال قبل کلنگ آن بر زمین زده شده بود و بالاخره در سال 93 در زمان شهردار وقت "محمد مهرابی" با هزینه ای بین سه تا چهار میلیارد تومان تکمیل و قرار شد 40 درصد از ترافیک شهر را روان کند.

بارش باران های سال گذشته خبر تخریب این پل را در فضای مجازی پخش کرد؛ خبری که سریعا توسط مسئولین وقت شهرداری تکذیب شد.

در حالی مسئولین شهرداری آسیب دیدن پل 9 دی را تکذیب می کردند که واکنش "علی جهان آرا" عضو شورای شهر فعلی خرم آباد و رئیس شورای شهر وقت را به دنبال داشت.

وی در مصاحبه ای عنوان کرده بود که با متخلفان پل 9 دی برخورد می شود اما بعد از گذشت مدتی موضوع پل 9 دی در سکوتی خبری محو شد و سرگذشت پرونده این پروژه همچنان نامشخص است.

حال باز هم موضوع پل 9 دی خبر ساز شده است چرا که بارندگی های چند روز گذشته خرم آباد و بروز سیلاب در سطزح خیابان ها و معابر باز هم وضعیت پل را دچار آسیب کرده است.

در این رابطه حسن آذری رئیس شورای شهر خرم آباد در گفت وگو با خبرنگار سفیرافلاک در خصوص وضعیت این پل گفت: پروژه پل 9 دی در زمان شهردار" محمد مهرابی" انجام گرفته شده است.

وی گفت: در دو سال گذشته بر اثر بارندگی ها قسمت هایی از پل تخریب شده و با بازدید ها و پیگیری ها از طریق معاونت عمرانی مقصر کار مشاور پروژه شناخته و قرار شد قسمت های آسیب دیده پل با پیمانکار جدید و مطالعات جدید مجدد ترمیم شود.

رئیس شورای شهر خرم آباد ادامه داد: حال با بارندگی های جدید در چند روز گذشته باز هم دامنه پل دچار آسیب شده است و طی مکاتباتی با شهرداری صورت گرفته است باید وضعیت این پل و هرچه سریعتر روشن شود.

آذری از پیگیری پرونده شکایت این پروژه توسط شهرداری فعلی" یحیی عیدی بیرانوند خبر داد و گفت: پرنده در دادگاه پیگیری می شود  و پیمانکار قبلی باید پاسخ گوی وضعیت پل باشد.

وی با اشاره به هزینه صرف شده برای این پل گفت: برای این پل بیش از چهار میلیارد تومان هزینه شده است و باید مشکل ضلع های شرقی و غربی آسیب دیده این پل مرتفع شود.

رئیس شورای شهر خرم آباد؛ اصل پل را بدون مشکل عنوان کرد و گفت: به صورت جدی از شهردار می خواهیم که وضعیت پرونده این پروژه را در دادگاه مشخص کند و وضعیت قسمت های آسیب دیده پل تعیین و تکلیف شود.

آذری با تاکید بر نظارت بیشتر بر این پروژه ها گفت: شهرداری موظف است پروژه های عمرانی که در سطح شهر به بهره برداری می رسد بر روی آن ها نظارت بیشتری داشته باشد تا دچار چنین مشکلاتی نشویم.

 انتهای پیام/

گزارشگر: فرزانه صادقی فرد

عکاس: سجاد درویشی

 

*گزارشگر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید