سرویس : صفحه نخست ,  تاریخ:۳۰/فروردین/۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱  ,  شناسه خبر: ۴۷۱۱۷
برای چندمین بار متوالی در روزهای اخیر؛

برای چندمین بار متوالی در روزهای اخیر کارکنان شرکت پارسیلون خرم‌آباد برای دریافت مطالبات معوق خود در مقابل استانداری لرستان تجمع کردندهمچنین در یک تجمع دیگر که به صورت همزمان صورت گرفت رانندگان حمل و نقل مسافربربین شهری نیز نسبت به وضعیت کاری خود اعتراض کردند.

تجمع در مقابل استانداری لرستان/ بعد از کارگران پارسیلون صدای رانندگان هم درآمد

به گزارش سفيرافلاك به نقل از خبرافلاک، رانندگان تاکسی ناوگان حمل‌ونقل مسافر بین‌شهری پایانه مسافربری شرق (خرم‌آباد- بروجرد) در اعتراض به عدم برخورد با خودروهای شخصی مسافربر از صبح امروز با تعطیلی کار خود مقابل استانداری لرستان تجمع کردند.

این رانندگان در اعتراض به وضعیت موجود مبنی بر عدم ساماندهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی توسط نهادهای مسئول و سوءاستفاده از این وضعیت توسط مسافربرهای شخصی کسب‌وکار آن‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

اعتراض رانندگان خرم آباد

رانندگان مسافربری بین‌شهری معتقدند علی‌رغم هزینه‌های که در طول سال برای اخذ مجوز، مالیات و عوارض، حق کمیسیون و برخورداری از کارت سلامت، کارت اخلاق، کارت مهارت، دفترچه سلامت، کارت قوانین، کارت هوشمند و تست مرفین پرداخت می‌کنند ولی متأسفانه حضور خودروهای شخصی در میدان بسیج خرم‌آباد که بدون هیچ‌گونه مجوزی اقدام به حمل مسافر می‌کنند باعث به وجود آمدن برخی مشکلات شده است.

بر همین اساس این رانندگان در اعتراض به عدم برخورد اداره کل پایانه‌ها، حمل‌ونقل عمومی و راهنمایی و رانندگی، با رانندگان خودروهای شخصی متخلف و در راستای رسیدگی به وضعیت کاری‌شان اقدام به تجمع در محل روبه روی استانداری لرستان کردند.

اعتراض رانندگان خرم آباد1

علی عزیزی تاری از رانندگان مسافربر بین‌شهری است که دراین‌باره به خبرافلاک گفت در کل کشور مشکلات زیادی برای رانندگان حمل‌ونقل عمومی به وجود آمده است متأسفانه در دولت آقای روحانی مشکلات ما بیش‌تر شده چراکه با حذف سهیمه بنزین رانندگان هم مثل شخصی‌ها آزاد پرداخت کنند.

وی افزود: رانندگان بین‌شهری ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای گرفتن مجوز چیزی بالغ‌بر 18 کارت ازجمله کارت سلامت، قوانین و مقررات، سلامت اخلاق، دفترچه کار و سالانه بیش از 800 هزارتومان باید هزینه کنند تا بتوانند کارکنند.

عزیزی تاری اظهار داشت: مسافربرهای شخصی به‌راحتی بدون هیچ‌گونه مجوزی حداقل روزی چهار سرویس مسافر را انتقال می‌دهند ولی رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی ترمینال شرق خرم‌آباد با کمبود مسافر مواجه هستند و باید از صبح تا شب منتظر مسافر بمانند.

راننده خرم ابادی

این راننده بیان کرد: رانندگان دارای مجوز امین مردم هستند جان مسافران در دست آن‌هاست اما رانندگان شخصی جان و امنیت مسافران را به خطر می‌اندازند لذا باید وضعیت رانندگان حمل‌ونقل عمومی ساماندهی شود و با مسافربرهای شخصی برخورد شدیدتری انجام شود.

عزیزی تاری گفت: تاکنون برای حل مشکلاتمان نامه‌نگاری و مکاتبه کرده‌ایم ولی متأسفانه ترتیب اثری داده نشده از مسئولان دولت تدبیر و امید خواهشمندیم که به وضعیت ما رسیدگی کند.

در دیگر تجمع امروز برای چندمین بار متوالی در روزهای اخیر کارکنان شرکت پارسیلون خرم‌آباد برای دریافت مطالبات معوق خود در محل استانداری لرستان تجمع کردند.

تجمع در استانداری لرستان/ بعد از کارگران پارسیلون صدای رانندگان هم درآمد

کارگران معترض شرکت پارسیلون خرم‌آباد نسبت به عدم پرداخت 26 ماه مطالبات معادل پنج میلیارد تومان از این شرکت دارای طلب هستند که علی‌رغم فروش کارخانه پلیمر، کارخانه نیتروژن ساز، نیروگاه 12 مگاواتی، فروش لوازم‌یدکی موجود در انبار و همچنین فروش ضایعات توسط شرکت هنوز معوقه‌های آن‌ها پرداخت‌نشده است.

از مسئولان استان انتظار می‌رود نسبت به سامان‌دهی این وضعیت اقدام کرده در پایان امیدواریم با حل مشکلات کارگران پارسیلون و رانندگان تاکسی دیگر شاهد این‌گونه تجمعات اعتراضی نباشیم.

انتهای پیام/

*خبرنگار :

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبار پربازدید